Pokiston Tashqi ishlar vaziri bilan muzokaralar to‘g‘risida
2020-yil 12-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Pokiston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Shoh Mahmud Qurayshiy bilan videokonferensiya shaklida muzokaralar o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama hamkorlik masalalari, savdo-iqtisodiy aloqalarni faollashtirish, oliy va yuqori darajadagi bo‘lajak uchrashuvlar jadvali yuzasidan fikr almashildi.
Afg‘onistonda tinchlik jarayonini ilgari surish, transport-kommunikatsiya va energetika loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha ikki mamlakat hamkorligini kengaytirishga alohida e’tibor qaratildi.

О переговорах с Министром иностранных дел Пакистана
12 августа 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов провел переговоры в формате видеоконференции с Министром иностранных дел Исламской Республики Пакистан Шах Махмудом Курейши.
В ходе беседы стороны обменялись мнениями по вопросам двустороннего сотрудничества, активизации торгово-экономических связей, графику предстоящих контактов на высшем и высоком уровнях.
Отдельное внимание уделено расширению взаимодействия двух стран по продвижению мирного процесса в Афганистане, сотрудничества в реализации транспортно-коммуникационных и энергетических проектов.
На видеоконференции стороны также обменялись мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.