Pokiston Tashqi ishlar vaziri bilan muzokaralar to‘g‘risida
2020-yil 12-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Pokiston Islom Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Shoh Mahmud Qurayshiy bilan videokonferensiya shaklida muzokaralar o‘tkazdi.
Suhbat chog‘ida ikki tomonlama hamkorlik masalalari, savdo-iqtisodiy aloqalarni faollashtirish, oliy va yuqori darajadagi bo‘lajak uchrashuvlar jadvali yuzasidan fikr almashildi.
Afg‘onistonda tinchlik jarayonini ilgari surish, transport-kommunikatsiya va energetika loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha ikki mamlakat hamkorligini kengaytirishga alohida e’tibor qaratildi.

Abdulaziz Kamilov holds talks with the Foreign Minister of Pakistan
On August 12, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov held a videoconference with the Minister of Foreign Affairs of Pakistan, Makhdoom Shah Mahmood Qureshi, Uzbekistan MFA reports.
During the conversation, the sides exchanged views on the issues of bilateral cooperation, intensification of trade-economic relations and the schedule of upcoming contacts at the highest level.
Special attention was paid to expansion of cooperation between the two countries to promote the peace process in Afghanistan, cooperation in implementation of transport-communication and energy projects.