Temiryo‘lchi talabalar Vataniga qaytarildi
Moskva shahridan charter aviareys orqali Rossiya oliy o‘quv yurtlari – N.E.Bauman nomidagi Moskva Davlat texnika universiteti, Moskva Davlat po‘lat va qotishmalar instituti, Rossiya transport universiteti, Sankt-Peterburg davlat aloqa yo‘llari universiteti, Omsk davlat aloqa yo‘llari universiteti va Moskva arxitektura institutida tahsil olayotgan Toshkent temir yo‘l muhandislari institutining 220 nafar talabasi (bakalavr, magistr, aspirant) Toshkentga olib kelindi.
Barcha talabalar Toshkent temir yo‘l muhandislari institutining yotoqxonasida karantinga joylashtirildi. "O‘zbekiston temir yo‘llari" AJ tomonidan barcha zarur shart-sharoitlar, shu jumladan, kuniga uch mahal issiq ovqat bilan ta'minlash ishlari tashkil etildi. Onlayn-ta'limni davom ettiradigan talabalar yuqori tezlikdagi Internetga ulanish uchun sharoit yaratildi. 14 kunlik karantin davri tugaganidan so‘ng barcha talabalar o‘z uylariga yuboriladi.

Студенты-железнодорожники возвращены на Родину
Чартерным авиарейсом из Москвы в Ташкент прибыли 220 студентов Ташкентского института инженеров железнодорожного транспорта (бакалавры, магистры, аспиранты), обучающихся в российских вузах (Московский государственный технический университет имени Н.Э.Баумана, Московский государственный институт стали и сплавов, Российский университет транспорта, Петербургский государственный университет путей сообщений, Омский государственный университет путей сообщений и Московский архитектурный институт).
Все студенты были размещены на карантин в общежитии Ташкентского института инженеров железнодорожного транспорта. АО «Узбекистон темир йуллари» организовало все необходимые условия проживания, включая трёхразовое горячее питание. Для тех студентов, которые продолжают онлайн-обучение, организован высокоскоростной доступ в Интернет. После окончания 14-дневного карантинного периода все студенты будут направлены по домам.
Также, в ближайшие дни планируется организация прилёта на Родину ещё 102 студентов, обучающихся в Северо-Кавказском горно-металлургическом институте.