RASMIY BAYONOT: Oʻzbekistonda koronavirusdan davolanayotgan 774 bemor qoldi, 11 nafarining ahvoli ogʻir
2020-05-05 | Sog‘liqni saqlash
– Mamlakatimizda ayni daqiqalarga kelib, koronavirus yuqtirgan 2189 fuqaro roʻyxatga olingan. Bemorlarni davolashda ijobiy natijalar qayd etilishi davom etyapti. 4-may kuni 86 fuqaro toʻliq sogʻayib, reabilitatsiya markazlariga oʻtkazildi. Ayni paytga qadar1405 bemor toʻliq sogʻaygan. Shifoxonalarda davolanayotgan 774 bemordan 10 nafarining ahvoli ogʻir, 1 nafarining ahvoli oʻta ogʻir, deb baholanyapti
Hozirda 52 mingdan ortiq fuqaro statsionar va uy sharoitida karantin muddatlarini oʻtayapti. Kechaning oʻzida 10 ming 500 dan ziyod, shu paytga qadar esa jami 335 mingdan koʻproq koronavirus kasalligiga laboratoriya tekshiruvlari oʻtkazilgan.

Official Statement: 774 active cases in Uzbekistan
Head of the State Inspectorate of Sanitary and Epidemiological Surveillance under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, Chief Sanitary Inspector of the country Nurmat Otabekov:
– 2189 cases of coronavirus infection have been registered in Uzbekistan. Patients’ treatment shows positive results. 86 citizens were fully cured yesterday and sent to rehabilitation centers. 1405 people have fully recovered to date.
More than 52 thousand citizens are quarantined in hospitals and at home. More than 10 500 laboratory tests for coronavirus infection were taken yesterday, and more than 335 000 tests to date.