2020-04-20 | Jamiyat
Karantin tadbirlari e'lon qilingan vaqtdan bugungi kunga qadar respublikamiz bo'yicha karantin qoidalariga amal qilmaslik bilan bog'liq jami – 83 005 ta holat aniqlangan.
- Toshkent shahrida – 15 198 ta holat;
- Farg'ona viloyatida – 13 179ta holat;
- Toshkent viloyatida – 12 261 ta holat;
- Samarqand viloyatida – 7 251 ta holat;
- Sirdaryo viloyatida – 5 635 ta holat;
- Qashqadaryo viloyatida – 5 300 ta holat;
- Andijon viloyatida – 4 723 ta holat;
- Namangan viloyatida – 4 598 ta holat;
- Buxoro viloyatida – 3 329 ta holat;
- Qoraqalpog'iston Respublikasida – 3 023 ta holat;
- Xorazm viloyatida – 2 712 ta holat;
- Surxondaryo viloyatida – 2 524 ta holat;
- Jizzax viloyatida – 2 510 ta holat;
- Navoiy viloyatida – 762 ta holatni tashkil etmoqda.
Misol uchun, 19 aprel kuni Buxoro viloyati, Kogon tumani, “Mustaqillik” mahallasi, “Allaberdi” qishlog'ida yashovchi 1974 y.t Mo'min K., Namangan viloyati, CHortoq tuman, “A.Navoiy” mahallasida yashovchi 1979 y.t. Alisher Q.lar jamoat joyida tibbiy niqobsiz yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bilan ma'muriy javobgarlikka tortilganlar.
19 aprel kuni Samarqand shahar, “Sattepo” mavzesida yashovchi 1985 y.t. Ilhom A. va 1970 y.t. Xurshed S., Jizzax viloyati, Arnasoy tumani, “CHinobod” mahallasi, M.Ulug'bek ko'chasida yashovchi 1986 y.t. SHavkat U., “Oltin vodiy” qishlog'i, Xamza ko'chasida yashovchi 2001 y.t. Sardor e., Namangan shahar, 1-mavzeda yashovchi 1987 y.t. Andrey A., Qarshi shahar, “Samarqand” mahallasida yashovchi 2000 y.t. Dilshod R., Urganch shahar, P.Maxmud ko'chasida yashovchi 1971 y.t. Ravshanbek M.lar ruxsatnomasiz o'z transportida bemaqsad yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinalari jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
19 aprel kuni Buxoro viloyati, Jondor tumanida yashovchi 1971 y.t Nodirxon A. karantin qoidalarini buzib, avtomashinada 5 nafar fuqaroni olib yurganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinasi jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
19 aprel kuni Jizzax viloyati, Forish tumani, “Narvon” mahallasi, “eshbo'ldi” qishlog'ida yashovchi 1991 y.t. Islom X. O'zining uyida 4 nafar o'rtoqlari bilan tug'ilgan kun nishonlaganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha hujjatlar rasmiylashtirilgan.
19 aprel kuni Toshkent viloyati, Bekobod tumani, “Oltin vodiy” mahallasida yashovchi 1976 y.t. Adxamjon K. karantin qoidalarini buzib, ichki ishlar xodimlarining qonuniy talablarini bajarmaganligi uchun Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 194-moddasi bo'yicha hujjatlar rasmiylashtirilgan.
19 aprel kuni Toshkent shahar, YUnusobod tumani, 2-mavzesida yashovchi 1978 y.t. elmurot K. 24-uy oldida karantin qoidalariga zid ravishda somsa savdosi bilan shug'ullanayotganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha hujjatlar rasmiylashtirilgan.
19 aprel kuni Toshkent shahar, M.Ulug'bek tumani, T.Malik ko'chasida yashovchi 1995 y.t. Abbos YU. karantin qoidalarini buzib, YUnusobod tumanida joylashgan “Nurika” kafesida faoliyat olib borayotganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha hujjatlar rasmiylashtirilgan.
19 aprel kuni Qashqadaryo viloyati, Qarshi tumani, “CHovqay” qishlog'ida yashovchi 1999 y.t. SHerzod S. Qarshi shahar, “CHaqar” mahallasida joylashgan “eski shahar” dehqon bozori hududida karantin qoidalarini buzib, litsenziyasiz savdo faoliyati bilan shug'ullanganligi aniqlanib, u Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha hujjatlar rasmiylashtirilgan.

- Хорезмской области – 2 712 факта;
Например, 19 апреля выявлено, что граждане Мумин К. 1974 г.р., проживающий в кишлаке «Аллаберди» махалли «Мустакиллик» Каганского района Бухарской области, Алишер К. 1979 г.р., проживающий в махалле «А.Навои» Чартакского района Наманганской области, разгуливали в общественном месте без медицинских масок, за что привлечены к административной ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
19 апреля установлено, что граждане Илхом А. 1985 г.р. и Хуршед С. 1970 г.р., проживающие на массиве “Саттепо” города Самарканда, Шавкат У. 1986 г.р., проживающий по улице М.Улугбек махалли “Чинобод”, и Сардор Э. 2001 г.р., проживающий по улице Хамзы махалли “Олтин водий” Арнасайского района Джизакской области, Андрей А. 1987 г.р., проживающий на массиве 1 города Намангана, Дилшод Р. 2000 г.р., проживающий в махалле “Самарканд” города Карши, Равшанбек М. 1971 г.р., проживающий по улице П.Махмуда города Ургенча, разъезжали бесцельно и без разрешения на своем личном транспорте, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их автомобили помещены на штрафстоянку.
19 апреля выявлено, что гражданин Нодирхон А. 1971 г.р., проживающий в Джандарском районе Бухарской области, развозил 5 человек на своем автомобиле, за что привлечен к ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и его автомобиль помещен на штрафстоянку.
19 апреля установлено, что гражданин Ислом Х. 1991 г.р., проживающий в кишлаке “Эшбулди” махалли “Нарвон” Фаришского района Джизакской области, нарушив правила карантина, у себя дома справлял свой день рождения со своими 4 знакомыми, за что в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности составлен административный протокол.
19 апреля гражданин Адхамжон К. 1976 г.р., проживающий в махалле «Олтин водий» Бекабадского района Ташкентской области, не подчинившись законным требованиям сотрудников ОВД, нарушил правила карантина, за что в соответствии со статьей 194 Кодекса об Административной ответственности составлен административный протокол.
19 апреля установлено, что гражданин Элмурот К. 1978 г.р., проживающий на квартале № 2 Юнусабадского района города Ташкента, вопреки правилам карантина перед домом № 24 продавал самсу, за что в отношении него составлен административный протокол в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.
19 апреля выявлено, что гражданин Аббос Ю. 1995 г.р., проживающий по улице Т.Малика М.Улугбекского района города Ташкента, нарушив правила карантина, оказывал услуги в кафе «Нурика», находящемся на Юнусабадском районе, за что в отношении него составлен административный протокол в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.
19 апреля выявлено, что гражданин Шерзод С. 1999 г.р., проживающий в кишлаке «Човкай» Каршинского района Кашкадарьинской области, нарушив правила карантина, без лицензии занимался торговлей на дехканском рынке «Эски шахар», находящемся в махалле «Чакар» города Карши, за что в отношении него составлен административный протокол в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.