2020-04-19 | Jamiyat
Karantin tadbirlari e'lon qilingan vaqtdan bugungi kunga qadar respublikamiz bo'yicha karantin qoidalariga amal qilmaslik bilan bog'liq jami – 79 851 ta holat aniqlangan.
- Toshkent shahrida – 14 506 ta holat;
- Farg'ona viloyatida – 12 510 ta holat;
- Toshkent viloyatida – 11 742 ta holat;
- Samarqand viloyatida – 7 028 ta holat;
- Sirdaryo viloyatida – 5 470 ta holat;
- Qashqadaryo viloyatida – 5 148 ta holat;
- Andijon viloyatida – 4 545 ta holat;
- Namangan viloyatida – 4 447 ta holat;
- Buxoro viloyatida – 3 248 ta holat;
- Qoraqalpog'iston Respublikasida – 2 902 ta holat;
- Xorazm viloyatida – 2 660 ta holat;
- Surxondaryo viloyatida – 2 485 ta holat;
- Jizzax viloyatida – 2 407 ta holat;
- Navoiy viloyatida – 753 ta holatni tashkil etmoqda.
Misol uchun, 18 aprel kuni Jizzax viloyati, Do'stlik tumani, “Bog'zor” qishlog'i, SH.Rashidov ko'chasida yashovchi 1964 y.t. Mamasoli D., Arnasoy tumani, “YAngibo'ston” qishlog'i, A.Navoiy ko'chasida yashovchi 1986 y.t. Begzod M., Samarqand viloyati, Toyloq tumani, “Baxshitepa” qishlog'ida yashovchi 1996 y.t. Azizjon A., Samarqand tumani, “Nurobod” mahallasida yashovchi 1988 y.t. Sunnatillo F., Qoraqalpog'iston Respublikasi, Amudaryo tumani, Furqat ko'chasida yashovchi 1971 y.t. SHavkat YA., Kegeyli tumani, “Erkin daryo” ovulida yashovchi 1993 y.t. Babur O.lar ruxsatnomasiz o'z transportida bemaqsad yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinalari jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
18 aprel kuni Sirdaryo viloyati, Mirzaobod tumani, “Do'ngariq” mahallasida yashovchi 1987 y.t. Hamidjon T. o'z velosipedida bemaqsad yurganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, velosipedi jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
18 aprel kuni Toshkent shahar, Mirobod tumani, Mironshox 2-tor ko'chasida yashovchi 1992 y.t. Ibroxim S. uyida tanishlarini yig'ib, tug'ilgan kunini nishonlanganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha hujjatlar rasmiylashtirilgan.
18 aprel kuni Toshkent shahar, Yashnobod tumani, Jarqo'rg'on ko'chasida yashovchi 1986 y.t Zarofat A. Aviasozlar bozorida joylashgan savdo shahobchasida fuqarolarni karantin qoidasiga rioya etishlarini nazorat qilmaganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha hujjatlar rasmiylashtirilgan.
17 aprel kuni Sirdaryo viloyati, Yangier shahar, “Ma'rifat” mahallasi, Mamadaliev ko'chasida yashovchi 1992 y.t. Moxichexra K. karantin qoidalarini buzib, yashash xonodoniga mehmon chaqirib, spirtli ichimlik iste'mol qilib, qo'shnilar tinchligini buzib, baqir-chaqir qilib turgan vaqtida, uning tinchlanishini so'ragan IIB xodimlarining qonuniy talablarini bajarmaganligi aniqlangan. Mazkur holat yuzasidan 18 aprel` kuni Ma'muriy ishlar bo'yicha Xovos tumani sudi tomonidan Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54, 183 va 194-moddalariga asosan 1 115 000 so'm miqdorida jarima jazosi tayinlangan.
18 aprel kuni Xiva shahar, “Do'stlik” mahallasida yashovchi 1999 y.t. Azamat e. soat 02:00da o'zining uyiga fuqarolar S.Jumanazarova, S.Jumanazarova, S.YUsufov va R.G'affarovlarni chaqirib, ular bilan maishat qilib, spirtli ichimlik iste'mol qilib o'tirganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi asosida hujjatlar rasmiylashtirilgan.
18 aprel Xiva shahar, A.Boltaev ko'chasida yashovchi 1980 y.t. Kuvondiq B. soat 16:00 da o'zining uyiga fuqarolar R.Abdullaev, I.Abdullaev, M.Ismoilova va S.Ismoilovalarini chaqirib, ular bilan maishat qilib, spirtli ichimlik iste'mol qilib o'tirganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi asosida hujjatlar rasmiylashtirilgan.

2020-04-19 | Общество
С момента объявления карантина по сегодняшний день, в республике выявлены 79 851 факт нарушения мер карантинного ограничения.
- городе Ташкенте – 14 506 фактов;
- Ферганской области – 12 510 фактов;
- Ташкентской области – 11 742 факта;
- Самаркандской области – 7 028 фактов;
- Сырдарьинской области – 5 470 фактов;
- Кашкадарьинской области – 5 148 фактов;
- Андижанской области – 4 545 фактов;
- Наманганской области – 4 447 фактов;
- Бухарской области – 3 248 фактов;
- Республике Каракалпакстан – 2 902 факта;
- Хорезмской области – 2 660 фактов;
- Сурхандарьинской области – 2 485 фактов;
- Джизакской области – 2 407 фактов;
- Навоийской области – 753 факта.
Например, 18 апреля установлено, что граждане Мамасоли Д. 1964 г.р., проживающий по улице Ш.Рашидова кишлака “Богзор” Дустликского района и Бегзод М. 1986 г.р., проживающий по улице А.Навои кишлака «Янгибустон» Арнасайского района Джизакской области, Азизжон А. 1996 г.р., проживающий в кишлаке “Бахшитепа” Тойлокского района и Суннатилло Ф. 1988 г.р., проживающий в махалле “Нуробод” Самаркандского района Самаркандской области, Шавкат Я. 1971 г.р., проживающий по улице Фурката Амударьинского района и Бабур О. 1993 г.р., проживающий в ауле “Еркин дарё” Кегейлийского района Республики Каракалпакстан, разъезжали бесцельно и без разрешения на своем личном транспорте, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их автомобили помещены на штрафстоянку.
18 апреля установлено, что гражданин Хамиджон Т. 1987 г.р., проживающий в махалле “Дунгарик” Мирзабадского района Сырдарьинской области, бесцельно разъезжал на своем велосипеде, за что привлечен к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и его велосипед помещен на штрафстоянку.
18 апреля выявлено, что гражданин Иброхим С. 1992 г.р., проживающий по 2-переулку Мироншоха Мирабадского района города Ташкента, нарушив правила карантина, у себя дома справлял свой день рождения со своими знакомыми, за что в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности составлен административный протокол.
18 апреля установлено, что гражданка Зарофат А. 1986 г.р., проживающая по улице Джаркурганская Яшнабадского района города Ташкента, в своем магазина на рынке Авиастроителей не контролировала соблюдение правил карантина посетителями магазина, за что составлен административный протокол в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.
17 апреля установлено, что гражданка Мохичехра К. 1992 г.р., проживающая по улице Мамадалиева махалли «Маърифат» города Янгиера Сырдарьинской области, нарушив правила карантина, пригласила в свою квартиру гостей, с которыми распивали спиртное, шумели, мешали соседям, не подчинялись законным требованиям сотрудников ОВД. По этому случаю, 18 апреля Административным судом Хавастского района гражданке назначен штраф в размере 1 115 000 сум согласно статьям 54, 183 и 194 Кодекса об Административной ответственности.
18 апреля выявлено, что гражданин Азамат Э. 1999 г.р., проживающий в махалле “Дустлик” города Хива, ночью в 2:00 часов, нарушив правила карантина, пригласил в свою квартиру граждан С.Джуманазарову, С.Джуманазарову, С.Юсуфова и Р.Гаффарова, с которыми распивал спиртные напитки, за что в отношении него составлен административный протокол в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.
18 апреля выявлено, что гражданин Кувондик Б. 1980 г.р., проживающий по улице А.Болтаева города Хива, в 16:00 часов, нарушив правила карантина, пригласил в свою квартиру граждан Р.Абдуллаева, И.Абдуллаева, М.Исмоилову и С.Исмоилову, с которыми распивал спиртные напитки, за что в отношении него составлен административный протокол в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.