2020-04-12 | Jamiyat
Karantin tadbirlari e'lon qilingan vaqtdan bugungi kunga qadar respublikamiz bo'yicha karantin qoidalariga amal qilmaslik bilan bog'liq jami – 51 182 ta holat aniqlangan.
- Toshkent shahrida – 8 169 ta holat;
- Toshkent viloyatida – 6 995 ta holat;
- Farg'ona viloyatida – 6 582 ta holat;
- Samarqand viloyatida – 5 100 ta holat;
- Sirdaryo viloyatida – 3 934 ta holat;
- Qashqadaryo viloyatida – 3 933 ta holat;
- Namangan viloyatida – 3 105 ta holat;
- Andijon viloyatida – 3 045 ta holat;
- Buxoro viloyatida – 2 063 ta holat;
- Jizzax viloyatida – 2 029 ta holat;
- Surxondaryo viloyatida – 1 914 ta holat;
- Qoraqalpog'iston Respublikasida – 1 869 ta holat;
- Xorazm viloyatida – 1 809 ta holat;
- Navoiy viloyatida – 635 ta holatni tashkil etmoqda.
Misol uchun, 11 aprel kuni kuni Toshkent shahar, YUnusobod tumani, Mingo'rik 3-tor ko'chasida yashovchi 1975 y.t. B.T., Samarqand viloyati, Narpay tumani, “Iymon” mahallasida yashovchi 1984 y.t. S.B., Farg'ona viloyati, Marg'ilon shahar, Mustaqillik ko'chasida yashovchi 1996 y.t. XM., Dang'ara tumani, Guliston ko'chasida yashovchi 1992 y.t. B.O., Buxoro viloyati, Buxoro tumani, “YAngiturmush” mahallasida yashovchi 1984 y.t. K.U., Romitan tumani, F.Xo'jaev ko'chasida yashovchi 1988 y.t. O.K., Surxondaryo viloyati, Qumqo'rg'on tumani, “Surxon sohili” maxallasida yashovchi 1984 y.t. I.M., Qumqo'rg'on tumani, “Navbahor” maxallasida yashovchi 2002 y.t. SH.e., Qashqadaryo viloyati, Dehqonobod tumani, “Istiqlol” mahallasi, M.Ulug'bek ko'chasida yashovchi 1995 y.t. J.N., Dehqonobod tumani, “Oydin yo'l” mahallasida yashovchi 1985 y.t. Z.S., Navoiy viloyati, Xatirchi tumani, “Nayman” mahallasida yashovchi 1992 y.t. F.M., Qoraqalpog'iston Respublikasi, Amudaryo tumani, “Bog'” mahallasida yashovchi 1976 y.t. B.A., Amudaryo tumani, “Qipchoq” ovulida yashovchi 1974 y.t. O'.K.lar jamoat joyida tibbiy niqobsiz yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bilan ma'muriy javobgarlikka tortilganlar.
11 aprel kuni Namangan shahar, “Madaniy maorif” mahallasida yashovchi 2000 y.t. A.YU. va A.T., Namangan tumani, SHerbuloq ko'chasida yashovchi 1961 y.t. B.e.lar ruxsatnomasiz o'z transportlarida bemaqsad yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinalari jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
11 aprel kuni Toshkent shahar, YAshnobod tumani, “Slonim-1” dahasida yashovchi 1976 y.t. S.S. o'z velosipedida bemaqsad yurganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, velosipedi jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
11 aprel kuni Toshkent viloyati, Quyichirchiq tumani, “Galabotir” mahallasida yashovchi 1994 y.t. D.B. jamoat joyida mayda bezorilik qilganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 183-moddasi bilan ma'muriy javobgarlikka tortilgan.
11 aprel kuni Toshkent viloyati, Bekobod tumani, “Nayman” mahallasida yashovchi 1989 y.t. J.K. ichki ishlar xodimlarining qonuniy talabiga  bo'ysunmaganligi uchun Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 194-moddasi 1-qismi bilan ma'muriy javobgarlikka tortilgan.

2020-04-12 | Общество
С момента объявления карантина по сегодняшний день, в республике выявлены 51 182 факта нарушения мер карантинного ограничения.
- городе Ташкенте – 8 169 фактов;
- Ташкентской области – 6 995 фактов;
- Ферганской области – 6 582 факта;
- Самаркандской области – 5 100 фактов;
- Сырдарьинской области – 3 934 факта;
- Кашкадарьинской области – 3 933 факта;
- Наманганской области – 3 105 фактов;
- Андижанской области – 3 045 фактов;
- Бухарской области – 2 063 факта;
- Джизакской области – 2 029 фактов;
- Сурхандарьинской области – 1 914 факта;
- Республике Каракалпакстан – 1 869 фактов;
- Хорезмской области – 1 809 фактов;
- Навоийской области – 635 фактов.
Например, 11 апреля выявлено, что граждане Б.Т. 1975 г.р., проживающий по улице 3-проезд Мингурика Юнусабадского района города Ташкента, С.Б. 1984 г.р., проживающий в махалле «Иймон» Нарпайского района Самаркандской области, Х.М. 1996 г.р., проживающий по улице Мустакиллик города Маргилан, Б.О. 1992 г.р., проживающий по улице Гулистан Дангаринского района Ферганской области, К.У. 1984 г.р., проживающий в кишлаке махалле «Янгитурмуш» Бухарского района, О.К.1988 г.р., проживающий по улице Ф.Ходжаева Ромитанского района Бухарской области, И.М. 1984 г.р., проживающий в махалле «Сурхон сохили» и Ш.Э. 2002 г.р., проживающий в махалле «Навбахор» Кумкурганского района Сурхандарьинской области, Ж.Н. 1995 г.р., проживающий по улице М.Улугбека махалли «Истиклол» и З.С. 1985 г.р., проживающий в махалле «Ойдин йул» Дехканабадского района Кашкадарьинской области, Ф.М. 1992 г.р., проживающий в махалле «Найман» Хатырчинского района Навоийской области, Б.А. 1976 г.р., проживающий в махалле «Бог» и У.К. 1974 г.р., проживающий в ауле «Кипчок» Амударьинского района Республики Каракалпакстан, разгуливали в общественном месте без медицинских масок, за что привлечены к административной ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
11 апреля установлено, что граждане А.Ю. 2000 г.р., проживающий в махалле “Маданий маориф” города Намангана и Б.Э. 1961 г.р., проживающий по улице Шербулок Наманганского района, разъезжали бесцельно и без разрешения на своих личных транспортах, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их автомобили помещены на штрафстоянку.
11 апреля установлено, что гражданин С.С. 1976 г.р., проживающий в массиве “Слоним-1” Яшнабадского района города Ташкента, разъезжал бесцельно на своем велосипеде, за что привлечен к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и его велосипед помещен на штрафстоянку.
11 апреля гражданин Д.Б. 1994 г.р., проживающий в махалле “Галаботир” Куйичирчикского района Ташкентской области, был признан виновным в мелком хулиганстве в общественном месте и привлечен к ответственности по статье 183 Кодекса об Административной ответственности.
11 апреля гражданин Ж.К. 1989 г.р., проживающий в махалле «Найман» Бекабадского района Ташкентской области, был привлечен к ответственности по части 1 статьи 194 Кодекса об Административной ответственности за неповиновение законному требованию сотрудников внутренних дел.
11 апреля в 09:45 часов гражданин Р.Б. 1971 г.р., проживающий по улице Олтин Водий махалли “Пахтакон” Сайхунабадского района Сырдарьинской области, нарушив правила карантина и не повинуясь законным требованиям сотрудников внутренних дел, совершил мелкое хулиганство, за что был оформлен административный протокол в соответствии со статьями 54, 183 и 194 Кодекса об Административных ответственности, и Административным судом Сайхунабадского района приговорен к 15 суткам административного ареста.