2020-04-11 | Jamiyat
Karantin tadbirlari e'lon qilingan vaqtdan bugungi kunga qadar respublikamiz bo'yicha karantin qoidalariga amal qilmaslik bilan bog'liq jami – 46 672 ta holat aniqlangan.
- Toshkent shahrida – 7 347 ta holat;
- Farg'ona viloyatida – 5 891 ta holat;
- Toshkent viloyatida – 6 065 ta holat;
- Samarqand viloyatida – 4 769 ta holat;
- Qashqadaryo viloyatida – 3 759 ta holat;
- Sirdaryo viloyatida – 3 594 ta holat;
- Namangan viloyatida – 2 913 ta holat;
- Andijon viloyatida – 2 765 ta holat;
- Jizzax viloyatida – 1 962 ta holat;
- Surxondaryo viloyatida – 1 855 ta holat;
- Buxoro viloyatida – 1 824 ta holat;
- Xorazm viloyatida – 1 758 ta holat;
- Qoraqalpog'iston Respublikasida – 1 554 ta holat;
- Navoiy viloyatida – 616 ta holatni tashkil etmoqda.
Misol uchun, 10 aprel kuni Sirdaryo viloyati, Boyovut tumani, “Sovotobod” mahallasida yashovchi 1980 y.t. fuqaro B.M., Jizzax viloyati, Arnasoy tumani, “G'oliblar” mahallasi, Samarqand ko'chasida yashovchi 1985 y.t. D.U.lar ruxsatnomasiz o'z transportlarida bemaqsad yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinalari jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
10 aprel kuni Buxoro viloyati, Romitan tumani, “Attoron” mahallasi, Tag'ore qishlog'ida yashovchi 1990 y.t. N.K. o'z velosipedida bemaqsad yurganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, velosipedi jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
10 aprel kuni Toshkent shahar, YAkkasaroy tumani, Boshliq mavzesida yashovchi 2002 y.t. S.B. sartaroshxonada faoliyat ko'rsatib kelganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilgan.
10 aprel kuni Buxoro viloyati, Romitan tumani, “Bog'cha” mahallasi, Sariosiyo qishlog'ida yashovchi 1964 y.t. F.H. o'zining avtomashinasida 3 nafar yo'lovchi tashib yurganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinasi jarima maydonchasiga joylashtirilgan.

2020-04-11 | Общество
С момента объявления карантина по сегодняшний день, в республике выявлены 46 672 факта нарушения мер карантинного ограничения.
- городе Ташкенте – 7 347 фактов;
- Ферганской области – 5 891 факт;
- Ташкентской области – 6 065 фактов;
- Самаркандской области – 4 769 фактов;
- Кашкадарьинской области – 3 759 фактов;
- Сырдарьинской области – 3 594 факта;
- Наманганской области – 2 913 фактов;
- Андижанской области – 2 765 фактов;
- Джизакской области – 1 962 факта;
- Сурхандарьинской области – 1 855 фактов;
- Бухарской области – 1 824 факта;
- Хорезмской области – 1 758 фактов;
- Республике Каракалпакстан – 1 554 факта;
- Навоийской области – 616 фактов.
Например, 10 апреля установлено, что граждане Б.М. 1980 г.р., проживающий в махалле «Совотобод» Баяутского района Сырдарьинской области, Д.У. 1985 г.р., проживающий по улице Самаркандская махалли «Голиблар» Арнасайского района Джизакской области, разъезжали бесцельно и без разрешения на своих личных транспортах, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их автомобили помещены на штрафстоянку.
10 апреля установлено, что гражданин Н.К. 1990 г.р., проживающий в кишлаке Тагоре махалли «Атторон» Ромитанского района Бухарской области, разъезжал бесцельно на своем велосипеде, за что привлечен к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и его велосипед помещен на штрафстоянку.
10 апреля было установлено, что гражданин С.Б. 2002 г.р., проживающий в массиве Башлык Яккасарайского района города Ташкента, оказывал услуги в парикмахерской в нарушение правил, установленных в период карантина, и был привлечен к административной ответственности в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.
10 апреля установлено, что гражданин Ф.Х. 1964 г.р., проживающий в кишлаке Сариосиё махалли «Богча» Ромитанского района Бухарской области, развозил трех человек на своем автомобиле, за что привлечен к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и автомобиль помещен на штрафстоянку.