Jamshid Egamberdiyev vazir o'rinbosari etib tayinlandi
O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziriga yangi o‘rinbosar tayinlandi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 19-martdagi qaroriga muvofiq, Egamberdiyev Jamshid Sharifjonovich Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi. Shu munosabat bilan, bugun vazirlikda tayinlov bo‘lib o‘tdi.
J.Egamberdiyev shu vaqtga qadar Aksiyadorlik tijorat “Aloqabank” boshqaruvi raisining birinchi o‘rinbosari lavozimida faoliyat ko‘rsatib kelgan.
Shu bilan birga, J.Egamberdiyev faoliyati davomida “O‘zbekiston pochtasi” aksiyadorlik jamiyati Moliya bo‘yicha direktori lavozimlarida mehnat qilgan. Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida “Biznesni boshqarish” mutaxassisligi bo‘yicha tahsil olgan.

Жамшид Эгамбердиев назначен заместителем министра
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 19 марта 2020 года, Эгамбердиев Жамшид Шарифжанович назначен на должность заместителя министра по развитию информационных технологий и коммуникаций.
Ж. Эгамбердиев до этого момента осуществлял свою деятельность в качестве первого заместителя председателя правления акционерного коммерческого банка “Алокабанк”.
Ранее Ж. Эгамбердиев осуществлял свою деятельность на посту директора по финансовым вопросам АО “Узбекистон почтаси”. Окончил Ташкентский государственный экономический университет по направлению “Управление бизнесом”.