Namangan viloyati hokimligida Turkiyaning "Kanimed Sağlık Çözümleri A.Ş" kompaniyasi rahbarlari Filiz Erdog‘an Marashliog‘lu va Kamuran Amasyali bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv chog‘ida Uchqo‘rg‘onda barpo etilayotgan zamonaviy diagnostika markazi loyihasining amalga oshirish borasida qilinayotgan ishlar xususida so‘z bordi.
“7,3 million AQSH dollari miqdorida to‘g‘ridan to‘g‘ri xorijiy investitsiya hisobidan qurib bitkaziladigan ushbu zamonaviy diagnostika markazi, Markaziy Osiyodagi eng zamonaviy texnologiyalar bilan jihozlangan xalqaro CAP sertifikatiga ega yagona markazga aylanadi”, deb ta’kidladi uchrashuv chog‘ida  Kanimed Sağlık Çözümleri A.Ş kompaniyasi prezidenti Filiz Erdog‘an Marashliog‘lu.
Diagnostika markazida 750 dan ziyod turdagi tahlilni amalga oshirish imkoniyati mavjud bo‘ladi. Viloyat tumanlarida hamda Namangan shahrida ishga tushiriladigan tahlil yig‘ish nuqtalari orqali bir kunning ichida tahlil natijalari aniqlanib, telegram orqali mijozlarga etkazib beriladi.
Kanimed Sağlık Çözümleri A.Ş kompaniyasi tomonidan diagnostika markazida faoliyat olib boradigan mahalliy mutaxassislar uchun Turkiyada malaka oshirish kurslari ham tashkil etiladi.
Uchqo‘rg‘onda barpo etiladigan ushbu diagnostika markazi 2020-yilning oktabr oyida foydalanishga topshiriladi.

Единственный в Центральной Азии самый современный диагностический центр
Руководители турецкой компании "Kanimed Alles Saglik Cozumleri A.S." Филиз Эрдоган Марашлыоглу и Камуран Амасяли прибыли с деловым визитом в Наманган.
На состоявшейся в областном хокимияте встрече обсуждались работа, проводимая на основе проекта строящегося в Учкурганском районе диагностического центра, и очередные задачи.
Данное медицинское учреждение, которое согласно проекту будет построено за счет 7,3 миллиона долларов прямых иностранных инвестиций, в плане технического оснащения станет самым современным медицинским центром в Центральной Азии, имеющим международный сертификат САР.
В центре будет создана возможность проводить свыше 750 видов анализов. Благодаря пунктам для сбора анализов, которые будут открыты в городах и районах области, результаты данных анализов будут готовиться в течение одного дня и направляться пациентам через мессенджер "Telegram".
Для местных специалистов, которые будут работать в диагностическом центре, компанией "Kanimed Alles Saglik Cozumleri A.S." будут организованы курсы повышения квалификации в Турции.