Rossiyaning Primore o‘lkasi bilan hamkorlik aloqalari kengaytiriladi
5-mart transport vazirligida Rossiyaning Primore o‘lkasi hukumati raisi o‘rinbosari Konstantin Shestakov boshchiligidagi delegatsiya a’zolari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda transport-logistika aloqalarini rivojlantirish orqali Primore o‘lkasi va O‘zbekiston Respublikasi o‘rtasida savdo-iqtisodiy munosabatlarni yanada kengaytirish masalalari muhokama etildi.
Tomonlar, xususan, aviaqatnovlar sonini oshirish, O‘zbekistondan qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini Primore  o‘lkasiga yetkazib berish, temir yo‘l, avtotransport orqali, avia yuk tashuvlarini yo‘lga qo‘yish imkoniyatlari yuzasidan fikr almashildi. Shuningdek, turizm yo‘nalishida ham katta imkoniyatlar mavjud ekanligi alohida qayd etib o‘tildi.

Сотрудничество с Приморским краем Российской Федерации будет расширено
5 марта в Министерстве транспорта состоялась встреча с членами делегации во главе с заместителем премьер-министра Приморского края России Константином Шестаковым.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы дальнейшего расширения торгово-экономических связей между Приморским краем и Республикой Узбекистан посредством развития транспортных и логистических связей.
Стороны обменялись мнениями о возможности увеличения количества авиарейсов, поставок сельскохозяйственной продукции из Узбекистана в Приморье, в том числе о запуске грузоперевозок железнодорожным, автомобильным и воздушным транспортом. В ходе встречи было особо отмечено, что сотрудничество в сфере туризма также имеет большой потенциал.
По итогам встречи было решено создать специальную рабочую группу в целях дальнейшего расширения сотрудничества и достижения ощутимых результатов.