2020-02-27 | Jamiyat
Мамлакатимизнинг Владивосток шаҳридаги (Россия) Бош консулхонаси берган маълумотга кўра 2020 йил 19 февраль куни Комсомольск-на-Амуре шаҳрида Ўзбекистон фуқароси Н.Х. қурилаётган обектнинг томидан тушиб кетиши оқибатида вафот этган.
26 февраль куни консуллик-ҳуқуқий ва ташкилий масалалар ҳал қилинганидан сўнг Н.Х.нинг ва Хабаровск шаҳрида содир бўлган йўл транспорт ҳодисаси оқибатида вафот этган бошқа ҳамюртимиз С.Ф.нинг жасадлари “Хабаровск-Тошкент" тўғридан-тўғри чартер рейси билан ватанга юборилди.
Бош консулхона Хабаровск ўлкасидаги ўзбек диаспораси фаолларига ташкилий масалаларни ҳал этишда ва ҳамюртларимизнинг жасадларини юборишда кўрсатган беғараз ёрдами учун миннатдорчилик изҳор этади.
Консуллик-ҳуқуқий департаменти марҳумларнинг оила аъзолари ва яқинларига таъзия билдиради ҳамда эслатиб ўтадики, Россиянинг Узоқшарқий федерал округи (Амур вилояти, Камчатка ўлкаси, Магадан вилояти, Приморье ўлкаси, Саха Республикаси - Ёқутистон, Сахалин вилояти, Яҳудий автоном вилояти, Хабаровск ўлкаси, Чукотка автоном округи) ҳудудида жойлашган фуқароларимиз зарур вазиятларда мамлакатимизнинг Владивосток шаҳридаги Бош консулхонасига қуйидаги телефон рақамлари орқали мурожаат қилишлари мумкин: +7-423-260-48-00, +7-951-018-70-07.

По информации Генерального консульства нашей страны в г.Владивосток (Россия), 19 февраля 2020 года в г.Комсомольск-на-Амуре в результате падения с крыши строящегося объекта скончался гражданин Узбекистана Н.Х.
26 февраля после решения консульско-правовых и организационных вопросов тела Н.Х. и другого соотечественника С.Ф., который погиб в г.Хабаровск в результате дорожно-транспортного происшествия, были отправлены на родину прямым чартерным рейсом «Хабаровск-Ташкент».
Генконсульство выражает признательность активистам узбекской диаспоры в Хабаровском крае за оказанное содействие в решении организационных вопросов и безвозмездную транспортировку тел сограждан.
Консульско-правовой департамент выражает соболезнования родным и близким покойных и напоминает, что граждане Узбекистана, находящиеся на территории Дальневосточного федерального округа России (Амурская область, Еврейская автономная область, Камчатский край, Магаданская область, Приморский край, Республика Саха – Якутия, Сахалинская область, Хабаровский край, Чукотский автономный округ), могут в необходимых случаях обратиться в Генеральное консульство нашей страны в г.Владивосток по телефонам: +7-423-260-48-00, +7-951-01870-07.