Osiyo taraqqiyot banki vakili bilan uchrashuv
2020-yil 24-fevral kuni Davlat statistika qo'mitasida Osiyo taraqqiyot bankining davlat boshqaruvi bo'yicha missiyasi bilan uchrashuv o‘tkazildi.
“Iqtisodiy boshqaruvni takomillashtirish dasturi" doirasida tashkil etilgan tadbirda Davlat statistika qo‘mitasi rahbariyati va Osiyo taraqqiyot bankining davlat boshqaruvi bo'yicha missiyasi vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuvda Davlat statistika qo'mitasi Raisining o'rinbosari Zohidjon Ziyayev hamda Markaziy va G'arbiy Osiyo bo'yicha savdo departamenti bosh mutaxassisi Xiraniya Muhopadxay mavzu yuzasidan so‘z yuritdi.
Tomonlar Osiyo taraqqiyot bankining texnik yordam loyihalari doirasida davlat statistika islohotlari va joriy yil uchun tadbirlar rejasini muhokama qildi.

Встреча с представителем Азиатского банка развития
24 февраля 2020 года в Госкомстате состоялась встреча с миссией Азиатского банка развития по государственному управлению.
В мероприятии, организованном в рамках “Программа улучшения экономического управления”, приняли участие руководство Госкомстата и представители миссии Азиатского банка развития по государственному управлению.
На встрече выступили заместитель председателя Государственного комитета по статистике Зохиджан Зияев и главный специалист департамента торговли по Центральной и Западной Азии Хирания Мухопадхай.
Стороны обсудили правительственные реформы в области статистики и план мероприятий на текущий год в рамках проектов технического содействия АБР.