“O‘zkomnazorat” davlat inspeksiyasida o‘quv seminari o‘tkazildi
2020-yil 13-fevral kuni “O‘zkomnazorat” davlat inspeksiyasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish devoni mas’ul xodimi D. Nasretdinov ishtirokida videoselektor tarzidagi seminar o‘tkazildi.
Seminarda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Tadbirkorlik subyektlarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi” 2018-yil 27-iyuldagi Farmoni, 2018-yil 21-noyabrdagi “Axborot taxnologiyalari va kommunikatsiyalarining joriy etilishini nazorat qilish, ularni himoya qilish tizimini takomillashtirish chora-tadbirlari” to‘g‘risidagi Qaror hamda Adliya vazirligidan 2018-yil 6-sentabrda 3067-raqam bilan ro‘yxatga olingan “Nazorat qiluvchi organlar tomonidan tadbirkorlik subyektlari faoliyatida o‘tkaziladigan tekshiruvlarni kelishish va o‘tkazish tartibi haqida”gi vaqtinchalik Nizom talablari, mazmun-mohiyati va tekshiruvlarni o‘tkazishning tartib-tamoyillari haqida so‘z bordi.

В Госинспекции «Узкомназорат» прошел учебный семинар
13 февраля 2020 года в Госинспекции «Узкомназорат» прошел учебный семинар с участием сотрудника аппарата Уполномоченного по защите прав предпринимателей при Президенте Республики Узбекистан Д. Насретдинова.
На семинаре даны разъяснения о сути и значении Указа Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы защиты прав и законных интересов субъектов предпринимательства» от 27 июля 2018 года, Постановления «О мерах по совершенствованию системы контроля за внедрением информационных технологий и коммуникаций, организации их защиты» от 21 ноября 2018 года, о нормах и правилах проведения проверок согласно временному положению №3067 «О порядке согласования и проведения контролирующими органами проверок в деятельности субъектов предпринимательства» зарегистрированному 6 сентября 2018 года в Министерстве Юстиции Республики Узбекистан.