Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Koreya Respublikasidagi Vakolatxonasi va Chonan shahar chet ellik ishchilarni qo‘llab-quvvatlash markazi o‘rtasida Kelishuv imzolandi
2020-02-14 | Jamiyat
2020-yil 13-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Tashqi mehnat migratsiyasi agentligining Koreya Respublikasidagi Vakolatxonasi va Chonan shahar chet ellik ishchilarni qo‘llab-quvvatlash markazi o‘rtasida Koreya Respublikasida vaqtinchalik mehnat faoliyatini amalga oshirayotgan O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun madaniy, ta’lim va maslahat berish loyihalarini to‘siqsiz amalga oshirishda o‘zaro yordam ko‘rsatish to‘g‘risida Kelishuv imzolandi.
Mazkur Kelishuvga muvofiq tomonlar quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha hamkorlik qiladilar:
1. O‘zbekiston fuqarolari uchun koreys tili va boshqa o‘quv kurslarini tashkil etish tizimini yaratish.
2. Madaniy tadbirlarni o‘tkazish va hamkorlikda zarur vazifalarni hal etish.
3. O‘zbekiston Respublikasi fuqarolariga maslahat va amaliy yordam ko‘rsatish.
4. Tomonlarning hamkorligi uchun zarur bo‘lgan boshqa masalalar.
Bundan oldin, 2019-yil 4-iyun kuni Katta Kvangju shahri Chet ellik ishchilarni qo‘llab-quvvatlash markazi bilan ham bunday Kelishuv imzolangan edi.

Подписано соглашение представительством агентства по внешней трудовой миграции и Центром поддержки иностранных рабочих города Чхонан
2020-02-14 | Общество
13 февраля 2020 года между Представительством агентства по внешней трудовой миграции при Министерстве занятости и трудовых отношений и Центром поддержки иностранных рабочих города Чхонан было подписано Соглашение об оказании взаимной поддержки для беспрепятственной реализации культурных, образовательных и консультационных проектов для граждан Республики Узбекистан, осуществляющих временную трудовую деятельность в Республике Корея.
В рамках данного Соглашения, стороны будут сотрудничать в следующих направлениях:
1. Создание системы для изучения корейского языка и других образовательных курсов для граждан Узбекистана.
2. Проведение культурных мероприятий и решение взаимно необходимых задач.
3. Консультационная и практическая поддержка граждан Республики Узбекистан.
4. Другие вопросы по которым стороны нуждаются в взаимодействии.
Ранее, 4 июня 2019 года подобное Соглашение было подписано с Центром поддержки иностранных рабочих города Большой Кванджу.