“Uzenergoengineering - Assystem” O‘zbekiston - Frantsiya qo‘shma korxonasining taqdimoti bo‘lib o‘tdi
2020-yil 11-fevral kuni Poytaxtimizning “Wyndham” mehmonxonasida innovatsion texnologiyalardan foydalangan holda barcha turdagi elektr tarmoqlari va energiya ob'yektlarini loyihalashtiradigan “Uzenergoengineering - Assystem” O‘zbekiston - Frantsiya qo‘shma korxonasining taqdimoti bo‘lib o‘tdi.
Mazkur qo‘shma korxona O‘zbekiston Respublikasi Energetika vazirligi va “O‘zenergoinjiniring” aksiyadorlik kompaniyasi bilan Assystem Engineering and Operation Services S.A.S (Frantsiya) tomonidan tashkil etilgan.
Qo‘shma korxonani tashkil etish to‘g‘risidagi bitim 2019-yil
24-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Energetika vazirligida Assistem vakillari bilan uchrashuvda imzolangan. 2019-yil 17-oktabrda “Uzenergoengineering - Assystem” MChJ QK ro‘yxatiga olingan.
Asseystem tomonidan yangi qo‘shma korxonaga kiritilgan sarmoyalar bir qator vazifalarga qaratilgan, shu jumladan:
- O‘zbekistonda va undan tashqarida elektr energiyasini uzatish va taqsimlash loyihalari;
- infratuzilma ishlari, shu jumladan elektr va atom energiyasini ishlab chiqarish;
- O‘zbekistondagi elektr tarmoqlarini modernizatsiya qilishga qaratilgan boshqa faoliyat turlari.
2019-yil 14-noyabrda “O‘zbekiston milliy elektr tarmoqlari” AJ va “Uzenergoengineering - Assystem” QK MChJ o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasining elektr standartlari va standartlarini yangilash bo‘yicha xizmatlar ko‘rsatish to‘g‘risida shartnoma imzolandi.
Ushbu shartnomaga muvofiq, qo‘shma korxona zamonaviy, xalqaro talablarga javob beradigan O‘zbekistondagi mavjud elektrotexnika normalari va standartlari ro‘yxatini tuzish va ularni xalqaro talablarga muvofiq yangilash bo‘yicha loyihani ishlab chiqish va ularning mamlakatda moslashishini hisobga olgan holda javobgardir.
Assystem O‘zbekistonda uzoq muddatli muvaffaqiyatlarga intiladi.
“O‘zenergoinjiniring - Assystem” kompaniyasi O‘zbekistonning yosh kadrlarini - muhandislarni, loyiha menejerlarini va boshqa zarur sohalarga mutaxassislarni jalb qiladi. Kelajakdagi muvaffaqiyatning kafolati ushbu qo‘shma korxonaning o‘sib borishi uchun mahalliy jamoalarni o‘qitish va rivojlantirish bo‘yicha Assystem kabi xalqaro injiniring kompaniyasining tajribasiga tayanadi.

Презентовано узбекско-французское СП Uzenergoengineering–Assystem
В Ташкенте состоялась презентация совместного узбекско-французского предприятия ООО Uzenergoengineering–Assystem, которое займется проектированием всех типов электрических сетей и объектов энергетики с применением инновационных технологий.
СП создано Министерством энергетики Республики Узбекистан в лице АО «Узэнергоинжиниринг с компанией Assystem Engineering and Operation Services S.A.S (Франция).
Соглашение о создании СП было подписано 24 сентября 2019 года в ходе встречи в Министерстве энергетики Республики Узбекистан с представителями Assystem. Зарегистрировано СП ООО Uzenergoengineering-Assyste 17 октября 2019 года.
Инвестиции, которые вкладывает компания Assystem в новое СП нацелены на осуществление ряда задач, в числе которых:
- проекты по передаче и распределению электроэнергии в Узбекистане и за его пределами;
- инфраструктурные работы, включая генерацию электроэнергии и атомной энергии;
- другая деятельность, являющаяся актуальной для общей цели модернизации электрических сетей Узбекистана.
14 ноября 2019 года было подписано соглашение между АО «Национальная электрическая сеть Узбекистана» и СП ООО Uzenergyengineering - Assystem на оказание услуг по обновлению электротехнических норм и стандартов Республики Узбекистан.
В соответствии с этим соглашением, СП несет ответственность за составление перечня действующих в Узбекистане электротехнических норм и стандартов, которые будут соответствовать современным международным требованиям, и за разработку проекта по их обновлению в соответствии с международными требованиями и с учетом их адаптации в республике.
Assystem стремится к долгосрочному успеху в Узбекистане. Компания Uzenergoengineering–Assystem делает ставку на привлечение молодых кадров Узбекистана - инженеров, менеджеров проектов и специалистов в других необходимых направлениях. Гарантом будущего успеха является опыт такой международной инжиниринговой компании, как Assystem, в обучении и развитии местных команд, которые в скором будущем станут ядром этого совместного предприятия по мере его роста. Именно взращивая местные таланты, компания стремится к цели стать признанным инженерным бизнесом, показать эффективный подход к управлению проектами в период масштабных реформ в энергетической сфере Узбекистана. Те, кто заинтересован, могут получить дополнительную информацию на https://jobs.assystem.com.