Xans Klyuge O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saqlash a’lochisi bo‘ldi
JSSTning Yevropa mintaqaviy byurosi direktori Xans Klyuge rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘lib turibdi.
Sog‘liqni saqlash vazirligida O‘zbekiston sog‘liqni saqlash vaziri Alisher Shadmanov va JSSTning Yevropa mintaqaviy byurosi direktori Xans Klyuge o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muloqot doirasida Xans Klyuge Yevropa mintaqaviy byurosi hamda mamlakatimiz o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun mamlakatimiz Sog‘liqni saqlash vaziri Alisher Shadmanovning buyrug‘iga binoan «O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saqlash a’lochisi» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Shuningdek, tibbiy ta’lim va fan sohasidagi hamkorlikni rivojlantirishga qo‘shgan munosib hissasi uchun u Toshkent tibbiyot akademiyasining faxriy professori unvoniga ham sazovor bo‘ldi.

Ханс Клюге стал отличником здравоохранения Республики Узбекистан
В нашей стране с официальным визитом пребывает директор Европейского регионального бюро Всемирной организации здравоохранения Ханс Клюге.
В Министерстве здравоохранения состоялась встреча между министром здравоохранения Узбекистана Алишером Шадмановым и директором Европейского регионального бюро ВОЗ Хансом Клюге.
В рамках общения Ханс Клюге за вложенный вклад в развитие в сферу сотрудничества между Республикой Узбекистан и Европейским региональным бюро ВОЗ приказом министра здравоохранения нашей страны А. Шадманова награжден нагрудным знаком «Отличник здравоохранения Республики Узбекистан».
Также за личный вклад в развитие сотрудничества в медицинском образовании и науке ему было присвоено звание почетного профессора Ташкентской медицинской академии.