2020-02-07 | Siyosat
2020-yilning 7-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirining birinchi o‘rinbosari Ilhom Ne’matov Iordaniya Hoshimiylar Podshohligining Favqulodda va Muxtor Elchisi Solih Ahmad Al-Javarneh bilan uchrashdi.
Suhbat chog‘ida O‘zbekiston-Iordaniya hamkorligining holati va rivojlanish istiqbollari muhokama qilindi.
Ta’kidlanganidek, 2019-yilda Amman shahrida bo‘lib o‘tgan vazirliklararo siyosiy maslahatlashuvlarning birinchi raundi hamkorlikning eng istiqbolli yo‘nalishlarini belgilash va ularni amalga oshirishga birgalikdagi sa’y-harakatlarni yo‘naltirish imkonini berdi.
Uchrashuvda Iordaniya ishbilarmon doiralari vakillarining O‘zbekistonda bo‘lajak tadbirlarda ishtirokining amaliy jihatlari ko‘rib chiqildi.

Встреча c Послом Иордании
7 февраля 2020 года первый заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Хашимитского Королевства Иордания Салехом Ахмадом Аль-Жаварнехом.
В ходе беседы обсуждены состояние и перспективы развития узбекско-иорданского взаимодействия.
Как подчеркивалось, состоявшийся в 2019 году первый раунд межмидовских политических консультаций в г.Аммане позволил определить наиболее перспективные направления взаимодействия и сконцентрировать совместные усилия на их реализацию.
На встрече рассмотрены практические аспекты участия представителей иорданских бизнес-кругов в предстоящих мероприятиях в Узбекистане.