Xizmat safari natijalariga bag‘ishlangan taqdimot o‘tkazildi
Joriy yilning 4-fevral kuni Davlat statistika qo‘mitasida shu yilning 27-31-yanvar kunlari Ozarbayjonning Baku shahrida aholini ro‘yxatga olish sohasida Ozarbayjon Respublikasi Davlat statistika qo‘mitasi tajribasini o‘rganish bo‘yicha bo‘lib o‘tgan uchrashuv natijalariga bag‘ishlangan taqdimot o‘tkazildi.
Mazkur taqdimotda Davlat statistika qo‘mitasi Demografiya va mehnat statistikasi boshqarmasidan Berdiqulov Qobil, Yo‘ldoshev Zoir va Siddiqov Tolib, Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini rivojlantirish va interaktiv davlat xizmatlari boshqarmasidan Odilov Shohruh xizmat safari davomida olgan taassurot va tajribalari bilan o‘rtoqlashdi.
Taqdimot davomida aholini ro‘yxatga olishning uslubiy va huquqiy-normativ hujjatlarini ishlab chiqish, aholini ro‘yxatga olish dasturini tuzish bo‘yicha axborot berildi. Shuningdek, sinov tariqasida aholini ro‘yxatga olish tartibi, ma’lumotlarni  yig‘ish, ularni qayta ishlash bo‘yicha dasturiy ta’minot bilan ta’minlashda Ozarbayjon tajribasi borasida o‘rtoqlashildi.
Taqdimot yakunida yuqoridagi mavzular bo‘yicha olingan bilim va tajribalar yuzasidan fikr-mulohaza almashinib, qatnashchilarni qiziqtirgan savollarga atroflicha javob berildi.

Presentation on the results of a business trip
On February 4 of this year, the State Committee on Statistics held a presentation on the results of meetings to study the experience of the State Statistical Committee of the Republic of Azerbaijan in censuses organized in Baku (Azerbaijan) on January 27-31, 2020.
Berdikulov Kobil, Yuldoshev Zoyir and Sidikov Tolib from the Department of Demography and Labor Statistics, Odilov Shohrukh from the Department of the Development of Information and Communication Technologies and Interactive Public Services shared their experiences gained during the meeting.
During the presentation, issues were discussed on the development of methodological and legal acts on population censuses, the compilation of a population census program, the approbation of a population census procedure, and software for data collection and processing.
At the end of the presentation, an active discussion took place on the above topics, recommendations were given on introducing into practice the acquired knowledge and skills based on Azerbaijani experience.