Turizmni rivojlanirish davlat qo’mitasida xorijiy investorlar bilan uchrashuv bo’lib o’tdi
Turizmni rivojlanirish davlat qo’mitasi raisi o’rinbosari Ulug’bek A’zamov 24 yanvar kuni Rossiya Federatsiyasi, Qozog’iston va Afg’onistondan kelgan investorlar bilan uchrashdi. Подробнее: https://uzbektourism.uz/uz/newnews/view?id=987
Uchrashuvda «BI Group», «FTV Global», «Ghanzafar Group» va «Fayz Constrcution Group» kompaniyalari rahbarlari yangi joylashtirish vositalarini yaratish orqali O’zbekistonda mehmonxona biznesini rivojlantirishga qiziqish bildirishdi. Muzokaralar yakuniga ko’ra, xorijiy sarmoyadorlar Toshkent shahri va Toshkent viloyatida mehmonxona obyektlari va dam olish zonalari qurilishiga qiziqish bildirishdi.
Qo’mita vakillari joylarga chiqib, salohiyatli investorlar uchun Toshkent shahri va Toshkent viloyatidagi yer uchastkalarini ko’rsatish hamda shu asosda ma’lum bir kelishuvga erishishga doir xulosaga kelishdi.

В Государственном комитете по развитию туризма состоялась встреча с иностранными инвесторами
Заместитель государственного комитета по развитию туризма Улугбек Азамов 24 января встретился с инвесторами из Казахстана, России и Афганистана.
На встрече руководители компаний «BI Group», «FTV Global», «Ghanzafar Group» и «Fayz Constrcution Group» выразили интерес к развитию гостиничного бизнеса в Узбекистане путем создания новых объектов размещения. В ходе переговоров была проведена презентация туристического потенциала Узбекистана и предоставлена информация о льготах и преференциях для иностранных инвесторов.
По итогам переговоров инвесторы проявили заинтересованность в строительстве гостиничных объектов и зон отдыха в г. Ташкенте и Ташкентской области.