O‘zbekistonning Moskva shahridagi Elchixonasida MDH Iqtisodiy kengashi huzuridagi Iqtisodiy masalalar bo‘yicha komissiyaning yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
2020-01-20 | MDH
2020-yilning 17-yanvar kuni mamlakatimizning Moskva shahridagi Elchixonasida O‘zbekiston Respublikasi raisligida Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Iqtisodiy kengashi huzuridagi Iqtisodiy masalalar bo‘yicha komissiyaning (IMK) joriy yildagi birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir chog‘ida O‘zbekiston Respublikasining MDHga 2020-yildagi raisligi bilan bog‘liq masalalarga muhim e’tibor qaratildi.
IMK a’zolari tomonidan yig‘ilish kun tartibiga asosan innovatsion hamkorlik, tovarlarni markirovkalash, standartlash sohasidagi 7 ta masala hamda 2021-yilda MDHda Arxitektura va shaharsozlik yiliga bag‘ishlangan tadbirlar rejasi loyihasi ko‘rib chiqildi
MDH Iqtisodiy kengashi va MDH Iqtisodiy masalalar bo‘yicha komissiyaning navbatdagi yig‘ilishlari kun tartibi ham kelishib olindi.

В Посольстве Узбекистана в г.Москве состоялось заседание Комиссии по экономическим вопросам при Экономическом совете СНГ
2020-01-20 | СНГ
17 января 2020 года в Посольстве нашей страны в г.Москве состоялось под председательством Республики Узбекистан первое в текущем году заседание Комиссии по экономическим вопросам (КЭВ) при Экономическом совете Содружества Независимых Государств.
В ходе мероприятия особое внимание было уделено вопросам, связанным с председательством Республики Узбекистан в СНГ в 2020 году.
Члены КЭВ в соответствии с повесткой дня заседания рассмотрели 7 вопросов в области инновационного сотрудничества, маркировки товаров, стандартизации, а также проект Плана мероприятий, посвященного Году архитектуры и градостроительства в СНГ в 2021 году.
Также согласована повестка дня очередных заседаний Экономического совета СНГ и Комиссии по экономическим вопросам СНГ.