O‘zbekiston va Turkmaniston o‘rtasidagi davlat chegarasini demarkatsiya qilish bo‘yicha muzokaralar to‘g‘risida
2019-yilning 21-27-dekabr kunlari Qarshi shahrida O‘zbekiston Respublikasi va Turkmaniston o‘rtasidagi Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish masalalari bo‘yicha O‘zbekiston-Turkmaniston hukumatlararo qo‘shma komissiyasi ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda ikki mamlakat ishchi guruhlari tomonidan 2019-yilda bajarilgan ishlar sarhisob qilindi hamda 2020-yilgi uchrashuvlar Reja-jadvali kelishildi.
Bundan tashqari chegara masalalari bo‘yicha O‘zbekiston-Turkmaniston hukumatlararo qo‘shma komissiyaning bo‘lajak yig‘ilishida tasdiqlash uchun qator hujjatlar tayyorlandi.
Muzokaralar yakunida delegatsiyalar rahbarlari To‘lqin Abdullayev va Mamed Mamedov tegishli Bayonnomani imzoladilar.

О переговорах по демаркации Государственной границы между Узбекистаном и Туркменистаном
21-27 декабря 2019 года в г.Карши состоялась очередная встреча рабочих групп Совместной узбекско-туркменской межправительственной комиссии по вопросам делимитации и демаркации Государственной границы между Республикой Узбекистан и Туркменистаном.
В ходе встречи подведены итоги работы, проделанной рабочими группами двух стран в 2019 году, а также согласован План-график встреч на 2020год.
Кроме того, участники мероприятия подготовили пакет документов для их утверждения в ходе предстоящего заседания Совместной узбекско-туркменской межправительственной комиссии по вопросам границы.
По итогам переговоров руководителями делегаций Тулкином Абдуллаевым и Мамедом Мамедовым подписан соответствующий Протокол.