SSPda Buyuk Britaniya parlamenti Lordlar palatasi a'zosi Jon Desmond Veyverli bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2019-12-24 | Iqtisodiyot
2019-yil 23-dekabr kuni Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov Buyuk Britaniya parlamenti Lordlar palatasi a'zosi Jon Desmond Veyverli bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov Jon Desmondga yaqinda bo'lib o'tgan parlament saylovlarida qatnashgani uchun minnatdorchilik bildirdi.
Uchrashuvda Jon Desmondga respublikada olib borilayotgan keng ko'lamli iqtisodiy islohotlar, shu jumladan pul-kredit siyosati, erkin iqtisodiy zonalar, biznesni yuritish uchun qulay sharoitlar, shuningdek, xorijiy investorlarga beriladigan imtiyoz va preferentsiyalar haqida ma'lumot berildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar 4 ta tilda ishlaydigan va 23 ta mintaqani, 228 ta mamlakatni, 25 ta turli sektorlarni o'z ichiga olgan, eksportchilar va importchilar uchun mo'ljallangan yangi elektron platformani amalga oshirish loyihasini ko'rib chiqdilar.

CCI held a meeting with a member of the House of Lords of the Parliament of Great Britain John Desmond Waverly
2019-12-24 | Economics
On December 23, 2019, Adham Ikramov, Chairman of the Chamber of Commerce and Industry, met with John Desmond Waverly, Member of the House of Lords of the British Parliament.
At the meeting, CCI chairman Adham Ikramov expressed gratitude to John Desmond for taking part in the recent parliamentary elections.
During the meeting, John Desmond was informed about the ongoing large-scale economic reforms in the republic, including monetary policy, free economic zones, favorable conditions for doing business, as well as privileges and preferences for foreign investors.
Following the meeting, the parties considered a project on the implementation of a new electronic platform designed for exporters and importers, which operates in 4 languages and includes 23 regions, 228 countries, 25 different sectors.