SSPda Buyuk Britaniya parlamenti Lordlar palatasi a'zosi Jon Desmond Veyverli bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2019-12-24 | Iqtisodiyot
2019-yil 23-dekabr kuni Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov Buyuk Britaniya parlamenti Lordlar palatasi a'zosi Jon Desmond Veyverli bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Savdo-sanoat palatasi raisi Adham Ikromov Jon Desmondga yaqinda bo'lib o'tgan parlament saylovlarida qatnashgani uchun minnatdorchilik bildirdi.
Uchrashuvda Jon Desmondga respublikada olib borilayotgan keng ko'lamli iqtisodiy islohotlar, shu jumladan pul-kredit siyosati, erkin iqtisodiy zonalar, biznesni yuritish uchun qulay sharoitlar, shuningdek, xorijiy investorlarga beriladigan imtiyoz va preferentsiyalar haqida ma'lumot berildi.
Uchrashuv yakunida tomonlar 4 ta tilda ishlaydigan va 23 ta mintaqani, 228 ta mamlakatni, 25 ta turli sektorlarni o'z ichiga olgan, eksportchilar va importchilar uchun mo'ljallangan yangi elektron platformani amalga oshirish loyihasini ko'rib chiqdilar.

В ТПП состоялась встреча с членом палаты Лордов Парламента Великобритании Джоном Десмонд Вейверли
23 декабря 2019 года председатель Торгово-промышленной палаты Адхам Икрамов встретился c членом палаты Лордов Парламента Великобритании Джоном Десмонд Вейверли.
На встрече председатель Торгово-промышленной палаты Адхам Икрамов выразил благодарность Джону Десмонду за принятие участия в прошедших депутутатских выборах.
В ходе встречи Джон Десмонд был проинформирован о проводимых масштабных экономических реформах в республике, в том числе валютной политике, свободных экономических зонах, благоприятных условиях для ведения бизнеса, а также льготах и преференциях для иностранных инвесторов.
По итогам встречи стороны рассмотрели проект о реализации новой электронной платформы предназначенный для экспортеров и импортеров, которая работает на 4 языках и включает в себя 23 регионов, 228 стран, 25 разных секторов.