Fuqarolar ongli ravishda mamlakat kelajagi uchun ovoz berishdi
2019-yil 23-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasi raisi Alisher Kurmanov Misr Arab Respublikasining Vakillar majlisining Ijtimoiy birdamlik, oila va nogironlar qo‘mitasi raisi Abdulxadi Ahmad Abdulxadi Al-Kasabi bilan uchrashdi.
Uchrashuv chog‘ida joriy yil 22-dekabrda O‘zbekistonda bo‘lib o‘tgan saylov xususida fikr almashildi, shuningdek ikki tomonlama parlamentlararo hamkorlik masalalari muhokama qilindi.
Abdulxadi Ahmad Abdulxadi Al-Kasabi yangi Saylov kodeksiga binoan o‘tkazilgan saylovda ovoz berish jarayonida fuqarolarning yuqori faolligini hamda fuqarolar ongli ravishda o‘z tanlovi asosida mamlakat kelajagi uchun ovoz berganini qayd etdi.

Граждане сделали свой осознанный выбор и проголосовали за будущее страны
23 декабря 2019 года состоялась встреча председателя Комитета Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан по вопросам международных отношений, внешнеэкономических связей, иностранных инвестиций и туризма Алишера Курманова с председателем Комитета социальной солидарности, семьи и инвалидов Собрания представителей Арабской Республики Египет Абдулхади Ахмад Абдулхади Аль-Касаби.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями касательно выборов, состоявшихся в Узбекистане 22 декабря текущего года, а также обсуждены вопросы межпарламентского сотрудничества двух стран.
Абдулхади Ахмад Абдулхади Аль-Касаби отметил высокую гражданскую активность избирателей в ходе голосования на выборах, проведенных в соответствии с новым Избирательным кодексом. Он подчеркнул, что граждане сделали свой осознанный выбор и проголосовали за будущее страны.