Serbiyaga qilingan xizmat safari bo‘yicha taqdimot o‘tkazildi
Joriy yilning 17-dekabr kuni Davlat statistika qo`mitasida 2019-yil 10–13-dekabr kunlari Serbiyaning Belgrad shahrida bo`lib o`tgan seminar bo‘yicha taqdimot tashkil etildi.
Seminarda Ijtimoiy soha va barqaror rivojlanish statistikasi boshqarmasi mutaxassisi Aziz G‘afurov xizmat safari natijalari bo‘yicha taqdimot qildi.
Tadbir davomida "Mamlakatlarda rasmiy statistika uchun milliy sifatni ta'minlash tizimini joriy qilish doirasida O‘zbekiston Respublikasida Barqaror rivojlanish maqsadlari ko‘rsatkichlarining sifatini yaxshilash" mavzusida fikr-mulohaza almashildi. Barqaror rivojlanish maqsadlari ko‘rsatkichlarining sifatini yaxshilash va har bir maqsad, vazifa va ko‘rsatkichlar bo‘yicha ma’lumotlarni yanada takomillashtirish masalalari muhokama qilindi.

Presentation on business trip to Serbia was held
On December 17 this year, the state statistics Committee held a presentation of the seminar, organized on December 10-13, 2019 in Belgrade (Serbia).
Specialist of the Department of social sphere and statistics of sustainable development Aziz Gafurov spoke at the seminar.
During the event, an exchange of views was held on the topic "Improving the quality of indicators of the sustainable development goals in the Republic of Uzbekistan within the framework of the implementation of the national quality assurance system for official statistics in countries". The issues of improving the quality of indicators of the sustainable development goals and further improving the data for each goal, objectives and indicators were discussed.
As a result of the seminar, information was given on the ongoing work in the field of statistics in Serbia. Comprehensive answers were provided to the questions of the participants.