Belorusiya davlat metrologiya instituti (BelGIM) bilan metrologiya sohasida hamkorlik bo‘yicha kelishuv imzolandi
2019-12-10 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston Respublikasi va Belarus Respublikasi o‘rtasida metrologiya sohasida ikki tomonlama manfaatli aloqalarni mustahkamlash maqsadida O‘zbekiston milliy metrologiya instituti davlat korxonasi va Belorusiya davlat metrologiya instituti (BelGIM) o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida kelishuv imzolandi.
Belorusiya davlat metrologiya instituti (BelGIM) bilan imzolangan mazkur kelishuv Belorusiya va O‘zbekiston davlatlari o‘rtasida metrologiya sohasini rivojlanishiga xizmat qiladi. Mazkur kelishuv asosida Belorusiyada metrologiya sohasida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar bilan yaqindan tanishish, birgalikda ilmiy izlanishlar qilish, loyihalarni amalga oshirish, treyning-seminarlar tashkil etish va malaka oshirish imkoniyatlari yaratiladi.

An agreementon cooperation in the field of metrology was signed with the Belarusian State Institute of Metrology (BelGIM)
2019-12-10 | Economics
In order to strengthen mutually beneficial relations in the field of metrology between the Republic of Uzbekistan and the Republic of Belarus, the State Enterprise "National Metrological Institute of Uzbekistan" under Uzstandard Agency  and the Belarusian State Institute of Metrology (BelGIM) signed a cooperation agreement.
An agreement signed with the Belarusian State Institute of Metrology (BelGIM) will contribute to the development of metrology between Belarus and Uzbekistan. In accordance with this agreement,opportunities are provided for closer acquaintance with metrological activities in Belarus, joint research, project implementation, organization of training seminars,trainings and opportunities for professional development.