Belorusiya davlat metrologiya instituti (BelGIM) bilan metrologiya sohasida hamkorlik bo‘yicha kelishuv imzolandi
2019-12-10 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston Respublikasi va Belarus Respublikasi o‘rtasida metrologiya sohasida ikki tomonlama manfaatli aloqalarni mustahkamlash maqsadida O‘zbekiston milliy metrologiya instituti davlat korxonasi va Belorusiya davlat metrologiya instituti (BelGIM) o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida kelishuv imzolandi.
Belorusiya davlat metrologiya instituti (BelGIM) bilan imzolangan mazkur kelishuv Belorusiya va O‘zbekiston davlatlari o‘rtasida metrologiya sohasini rivojlanishiga xizmat qiladi. Mazkur kelishuv asosida Belorusiyada metrologiya sohasida amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar bilan yaqindan tanishish, birgalikda ilmiy izlanishlar qilish, loyihalarni amalga oshirish, treyning-seminarlar tashkil etish va malaka oshirish imkoniyatlari yaratiladi.

Подписано соглашение о сотрудничестве в области метрологии с Белорусским государственным институтом метрологии (БелГИМ)
2019-12-10 | Экономика
В целях укрепления взаимовыгодных отношений в области метрологии между Республикой Узбекистан и Республикой Беларусь Государственное предприятие «Национальный метрологический институт Узбекистана» при Агентстве «Узстандарт» и Белорусский государственный институт метрологии (БелГИМ) подписали соглашение о сотрудничестве.
Соглашение, подписанное с Белорусским государственным институтом метрологии (БелГИМ), будет способствовать развитию метрологии между Беларусью и Узбекистаном. В соответствии с этим соглашениемпредоставляются возможности для более тесного ознакомления с метрологическими мероприятиями в Беларуси, совместных исследований, реализации проектов, организации обучающих семинаров, тренингови возможности профессионального развития.