Hindistonning “Regal Laboratories” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv
Farmasevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligida Hindistonning “Regal Laboratories” kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda istiqbolli loyihalar, xususan, O‘zbekistonning farmasevtika erkin iqtisodiy xududlarida dorivor o‘simliklarni yetishtirish masalasi muhokama etildi.
Farmasevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi direktori Sardor Qoriev mamlakatimizning sarmoyaviy muhiti haqida so‘z yuritib, so‘nggi yillarda farmasevtika sohasida ulkan yutuqlarga erishilayotgani hamda xorijiy sarmoyadorlar uchun imtiyoz va qulay shart-sharoitlar yaratilayotganini ta’kidladi.
– O‘zbekistonlik mutaxassislar bo‘lajak sarmoyadorlarni qo‘llab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirishmoqda. Hamkorlarimizning yangi loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha berayotgan tavsiya va ko‘maklari biz uchun juda muhim, – deydi “Regal Laboratories” kompaniyasi bosh direktori Gulsaxil Singx. – Buning uchun Farmasevtika tarmog‘ini rivojlantirish agentligi mutasaddilariga o‘z minnatdorchiligimni bildiraman.

Сотрудничество в фармацевтической сфере развивается
В Агентстве по развитию фармацевтической отрасли состоялась встреча с представителями индийской компании “Regal Laboratories”.
На встрече обсуждены перспективные проекты, в том числе по выращиванию лекарственных растений в фармацевтических свободных экономических зонах Узбекистана.
Директор Агентства по развитию фармацевтической отрасли Сардор Кориев, говоря об инвестиционной среде нашей страны, отметил, что за последние годы достигаются большие успехи в фармацевтической отрасли, а также создаются льготы и широкие возможности для зарубежных предпринимателей.
– Узбекские специалисты выражают готовность поддерживать будущих инвесторов. Рекомендации и навыки, предоставляемые нашими партнерами по реализации новых проектов, для нас очень важны, – говорит генеральный директор компании “Regal Laboratories” Гулсахил Сингх. – За это хочу выразить благодарноcть ответственным работникам Агентства по развитию фармацевтической отрасли.