O’zbekiston va Hindiston ichki ishlar vazirlarining uchrashuvi
20-noyabr kuni Dehli shahrida O’zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vaziri Po’lat Bobojonov hamda Hindiston Respublikasi Ichki ishlar vaziri Amit Shax o’rtasida uchrashuv bo’lib o’tdi.
Muzokaralar  davomida ichki ishlar vazirliklari o’rtasidagi aloqalarni  rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi. Uchrashuvda transmilliy uyushgan jinoyatchilik, narkotik va psixotrop vositalar, terrorizm, odam savdosi va noqonuniy  migratsiyaga qarshi kurash hamda mazkur sohada tezkor axborot  almashish masalalariga alohida ahamiyat qaratildi.
Muzokaralar yakunida O’zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi va Hindiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi  o’rtasida transmilliy uyushgan jinoyatchilik va xalqaro terrorizmga  qarshi kurash sohasidagi hamkorlik to’g’risidagi Bitim imzolandi.

Встреча министров внутренних дел Узбекистана и Индии
20 ноября в г. Дели состоялась двусторонняя встреча Министра внутренних дел Республики Узбекистан Пулата Бобожонова со своим коллегой – Министром внутренних дел Индии Амитом Шахом.
В ходе переговоров стороны обсудили перспективы дальнейшего развития двустороннего межведомственного сотрудничества. Особое внимание на встрече было уделено вопросам борьбы с транснациональной организованной преступностью, незаконным оборотом наркотических средств и психотропных веществ, противодействия терроризму, торговле людьми и незаконной миграции, оперативному обмену информацией в данных областях.
По итогам встречи подписано Соглашение между Министерством внутренних дел Республики Узбекистан и Министерством внутренних дел Республики Индия о сотрудничестве в области борьбы с транснациональной организованной преступностью и международным терроризмом.