India’s Best Awards – 2019: O‘zbekiston “Madaniy-tarixiy meros bo‘yicha eng yaxshi turistik yo‘nalish” sifatida e'tirof etildi
2019-11-18 | Turizm
O‘zbekiston Hindistonda bo‘lib o‘tgan «India’s Best Awards - 2019» turizm tadbirining “Madaniy-tarixiy meros bo‘yicha eng yaxshi turistik yo‘nalish” nominatsiyasida g‘olib bo‘ldi.
«India’s Best Awards - 2019» tadbiri «Travel+Leisure» yetakchi xalqaro turistik jurnalining Hindistondagi vakolatxonasi tomonidan o‘tkazildi. Mukofotlar xorijiy davlatlar hamda Hindiston shtatlari bo‘yicha 50 nominatsiya bo‘yicha topshirildi. “Eng yaxshi oilaviy sayohat”, “Asal oyi uchun eng yaxshi yo‘nalish”, “To‘y uchun eng yaxshi yo‘nalish”, “Eng yaxshi kurort-otel'” kabilar shular jumlasidandir.   G‘oliblar jurnal o‘quvchilari hamda uning ijtimoiy tarmoqlardagi obunachilari tomonidan onlayn ovoz berish orqali aniqlandi.
Ta'kidlash joizki, «Travel+Leisure» jurnali AQSh, Avstraliya, Xitoy, Yevropa va Janubi-Sharqiy Osiyo, shuningdek ko‘plab boshqa davlatlarda chop etiladi.
Tadbir doirasida mazkur jurnal muharriri Ayndrila Mitra 2020 yilda O‘zbekistonning turistik salohiyatiga bag‘ishlangan maxsus loyihalarni amalga oshirmoqchi ekanini ma'lum qildi.

India’s Best Awards – 2019: Узбекистан стал победителем в номинации «Лучшее туристическое направления культурно-исторического наследия»
2019-11-18 | Туризм
Узбекистан стал обладателем приза в номинации «Лучшее туристическое направления культурно-исторического наследия» «India’s Best Awards - 2019».
В Дели состоялась церемония вручения наград в рамках ежегодной туристической премии «India’s Best Awards - 2019». «India’s Best Awards - 2019» проведено индийским представительством ведущего международного туристического журнала «Travel+Leisure», который выступает учредителем вышеуказанной премии.
Премии вручены зарубежным государствам и штатам Индии по 50 номинациям, включая «Лучшее семейное путешествие», «Лучшее направление для медового месяца», «Лучшее направление для свадьбы», «Лучший отель-курорт» и другие. Победители определены путем онлайн-голосования читателей журнала и его подписчиков в социальных сетях.
Нужно отметить, что ежемесячный журнал «Travel+Leisure» выпускается в США, Австралии, Китае, странах Европы и Юго-Восточной Азии, а также во многих других государствах. Редактор журнала «Travel+Leisure» Айндрила Митра заявила о намерении издания по реализации в 2020 году специальных информационных проектов, посвященных туристическому потенциалу Узбекистана.