O‘zbekiston delegatsiyasining Parij shahridagi uchrashuvlari to‘g‘risida
2019-yilning 12-noyabr kuni Parij shahrida amaliy tashrif bilan bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Dilshod Axatov Fransiya senatori, Senatning “Fransiya – Markaziy Osiyo” parlamentlararo guruhi raisi Natali Gule, Milliy majlis deputati, “Fransiya – Markaziy Osiyo” parlamentlararo guruhi raisi o‘rinbosari Pyer Kabare va Parij tibbiyot akademiyasi prezidenti Emmanuel Kabani bilan ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazdi.
Muzokaralar chog‘ida O‘zbekiston-Fransiya parlamentlararo aloqalarini, savdo-iqtisodiy hamkorlikni va madaniy-gumanitar almashinuvlarni, jumladan sog‘liqni saqlash va ta’lim sohalaridagi hamkorlikni yanada rivojlantirishning istiqbollari muhokama qilindi.
Uchrashuvlar doirasida Fransiya vakillari 2019-yil dekabr oyida O‘zbeksitonda bo‘ladigan parlament saylovlarida Fransiya Respublikasidan kuzatuvchilar sifatida ishtirok etishga tayyor ekanliklarini tasdiqlashdi.

О встречах делегации Узбекистана в г.Париже
12 ноября 2019 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Дилшод Ахатов, находящийся в г.Париже с рабочим визитом, провел двусторонние встречи с сенатором Франции, председателем межпарламентской группы «Франция - Центральная Азия» Сената Натали Гуле, депутатом Национального собрания, заместителем председателя межпарламентской группы «Франция - Центральная Азия» Пьером Кабарэ и президентом Парижской медицинской академии Эммануэлем Кабани.
В ходе переговоров обсуждены перспективы дальнейшего развития узбекско-французских межпарламентских связей, торгово-экономического сотрудничества и культурно-гуманитарных обменов, в том числе в сферах здравоохранения и образования.
В рамках встреч представители Франции подтвердили свою готовность принять участие в наблюдении за парламентскими выборами в Узбекистане в декабре 2019 года в качестве наблюдателей от Французской Республики.