O‘zbekiston delegatsiyasining Parij shahridagi uchrashuvlari to‘g‘risida
2019-yilning 12-noyabr kuni Parij shahrida amaliy tashrif bilan bo‘lib turgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Dilshod Axatov Fransiya senatori, Senatning “Fransiya – Markaziy Osiyo” parlamentlararo guruhi raisi Natali Gule, Milliy majlis deputati, “Fransiya – Markaziy Osiyo” parlamentlararo guruhi raisi o‘rinbosari Pyer Kabare va Parij tibbiyot akademiyasi prezidenti Emmanuel Kabani bilan ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazdi.
Muzokaralar chog‘ida O‘zbekiston-Fransiya parlamentlararo aloqalarini, savdo-iqtisodiy hamkorlikni va madaniy-gumanitar almashinuvlarni, jumladan sog‘liqni saqlash va ta’lim sohalaridagi hamkorlikni yanada rivojlantirishning istiqbollari muhokama qilindi.
Uchrashuvlar doirasida Fransiya vakillari 2019-yil dekabr oyida O‘zbeksitonda bo‘ladigan parlament saylovlarida Fransiya Respublikasidan kuzatuvchilar sifatida ishtirok etishga tayyor ekanliklarini tasdiqlashdi.

Meetings of Uzbekistan delegation in Paris
Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Dilshod Akhatov held bilateral meetings with the Senator of France, Chairperson of France – Central Asia Inter-Parliamentary Group Nathalie Goulet, Vice President of France – Central Asia Inter-Parliamentary Group, a member of the National Assembly of France Pierre Cabaré and President of Paris Medical Academy Emmanuel Cabanis.
Prospects for further development of Uzbekistan – France inter-parliamentary relations, trade-economic cooperation and cultural-humanitarian exchanges, including in the areas of health and education, were discussed.
At the meetings, representatives of France confirmed their willingness to take part in observing the parliamentary elections in Uzbekistan in December 2019 as observers from the French Republic.