Turkmanobod shahrida O'zbekiston-Turkmaniston chegarasi bo'yicha ishchi guruhlarning uchrashuvi bo'lib o'tdi
2019-11-12 | Siyosat
2019-yilning 6-12-noyabr kunlari Turkmanobod shahrida (Turkmaniston) O'zbekiston Respublikasi va Turkmaniston o'rtasidagi Davlat chegarasi delimitatsiyasi va demarkatsiyasi masalalari bo'yicha O'zbekiston-Turkmaniston hukumatlararo komissiyasi ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Muzokaralar chog'ida davlatlararo chegara bo'ylab demarkatsiya chizig'ini o'tkazish bo'yicha va aerofototasvir ishlarini amalga oshirish bo'yicha takliflar ko'rib chiqildi.
Uchrashuvda ishchi guruhlarning 2020-yil uchun uchrashuvlar rejasi-jadvali tayyorlandi.
Uchrashuv an'anaviy do'slik muhitida o'tdi.
Muzokaralar yakunlarida O'zbekiston Resoublikasi va Turkmaniston delegatsiyalari rahbarlari To'lqin Abdullayev va Mamed Mamedov uchrashuv protokoloni imzoladilar.

В г.Туркменабаде состоялась встреча рабочих групп по узбекско-туркменской границе
6-12 ноября 2019 года в г.Туркменабаде (Туркменистан) состоялась очередная встреча рабочих групп Совместной узбекско-туркменской межправительственной комиссии по вопросам делимитации и демаркации Государственной границы между Республикой Узбекистан и Туркменистаном.
В ходе переговоров были рассмотрены предложения по прохождению проектной демаркационной линии межгосударственной границы, а также по проведению аэрофотосъемочных работ.
На встрече подготовлен проект План-графика встреч рабочих групп на 2020 год.
Встреча прошла в традиционно дружеской атмосфере.
По итогам переговоров главы делегаций Республики Узбекистан Тулкин Абдуллаев и Туркменистана Мамед Мамедов подписали Протокол встречи.