Turkmanobod shahrida O'zbekiston-Turkmaniston chegarasi bo'yicha ishchi guruhlarning uchrashuvi bo'lib o'tdi
2019-11-12 | Siyosat
2019-yilning 6-12-noyabr kunlari Turkmanobod shahrida (Turkmaniston) O'zbekiston Respublikasi va Turkmaniston o'rtasidagi Davlat chegarasi delimitatsiyasi va demarkatsiyasi masalalari bo'yicha O'zbekiston-Turkmaniston hukumatlararo komissiyasi ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Muzokaralar chog'ida davlatlararo chegara bo'ylab demarkatsiya chizig'ini o'tkazish bo'yicha va aerofototasvir ishlarini amalga oshirish bo'yicha takliflar ko'rib chiqildi.
Uchrashuvda ishchi guruhlarning 2020-yil uchun uchrashuvlar rejasi-jadvali tayyorlandi.
Uchrashuv an'anaviy do'slik muhitida o'tdi.
Muzokaralar yakunlarida O'zbekiston Resoublikasi va Turkmaniston delegatsiyalari rahbarlari To'lqin Abdullayev va Mamed Mamedov uchrashuv protokoloni imzoladilar.

Turkmenabad hosts a meeting of working groups on Uzbekistan – Turkmenistan border
On November 6-12, 2019, Turkmenabad hosted a regular meeting of the working groups of the Joint Uzbekistan – Turkmenistan Intergovernmental Commission on Delimitation and Demarcation of the State Border between the Republic of Uzbekistan and Turkmenistan.
During the negotiations, proposals on the passage of the demarcation line of the interstate border, as well as on conduction of aerial photography were considered.
According to Uzbekistan MFA, at the meeting, a draft schedule of meetings of working groups for 2020 was prepared.
The meeting was held in a traditionally friendly atmosphere.
Following the talks, heads of delegations of the Republic of Uzbekistan Tulkin Abdullayev and Turkmenistan Mamed Mamedov signed the Protocol of the meeting.