Yevropa komissiyasining Xalqaro hamkorlik va taraqqiyot bo‘yicha bosh direktori bilan uchrashuv
2019-yilning 11-noyabr kuni “O‘zbekiston – Yevropa Ittifoqi” Hamkorlik kengashining 15-majlisida ishtirok etish uchun Brussel shahriga kelgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Yevropa komissiyasining Xalqaro hamkorlik va taraqqiyot bo‘yicha Bosh direktori Koen Doens bilan uchrashdi.
Tomonlar hamkorlikning istiqbolli yo‘nalishlarini muhokama qildilar va so‘nggi yillarda O‘zbekiston va Yevropa Ittifoqi o‘rtasidagi munosabatlarning faol rivojlanishini qo‘llab quvvatlashdan manfaatdor ekanliklarini ta’kidladilar.
Siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsion, madaniy-gumanitar va atrof-muhitni muhofaza qilish sohalaridagi muloqotni kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.

Встреча с Генеральным директором по международному сотрудничеству и развитию Европейской комиссии
11 ноября 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в г.Брюссель для участия в 15-м заседании Совета сотрудничества «Узбекистан-Евросоюз», встретился с Генеральным директором по международному сотрудничеству и развитию Европейской комиссии Коеном Доенсом.
Стороны обсудили перспективные направления сотрудничества и подчеркнули заинтересованность в поддержании активной динамики, установившейся в отношениях между Узбекистаном и Евросоюзом в последние годы.
Были рассмотрены вопросы расширения диалога в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной сферах, а также в области охраны окружающей среды.