O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining Qozog‘iston Respublikasiga tashrifi to‘g‘risida
2019-11-03 | Siyosat
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisi Tanzila Narbayeva Qozog‘iston Respublikasi parlamenti Senati Raisining taklifiga binoan joriy yil 4-5-noyabr kunlari rasmiy tashrif bilan Qozog‘iston Respublikasida bo‘ladi.
Tashrif doirasida Qozog‘iston parlamenti Senati Raisi Darig‘a Nazarbayeva va boshqa rasmiy shaxslar bilan muzokaralar o‘tkazilishi nazarda tutilgan.
Uchrashuvlarda parlamentlararo aloqalarning amaliy jihatlari, shu jumladan oliy darajada erishilgan kelishuvlarni o‘z vaqtida va to‘liq tatbiq etish ustidan parlament nazoratini amalga oshirish, qonun ijodkorligi faoliyatining axborot-tahliliy ta’minoti, shuningdek mintaqalararo aloqalarni rivojlantirish masalalarini muhokama etish rejalashtirilgan.

О визите Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан в Республику Казахстан
Председатель Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Танзила Нарбаева по приглашению Председателя Сената парламента Республики Казахстан 4-5 ноября текущего года будет находиться с официальным визитом в Республике Казахстан.
В рамках визита предусмотрены переговоры с Председателем Сената парламента Казахстана Даригой Назарбаевой и другими официальными лицами.
Планируется обсудить практические аспекты межпарламентских связей, в том числе вопросы обеспечения парламентского контроля за своевременной и полной реализацией достигнутых договоренностей на высшем уровне, информационно-аналитического обеспечения законотворческой деятельности, а также развития межрегиональных связей.