Oʻzbekiston hukumati rahbari Belarus Bosh vaziri bilan uchrashdi
Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Toshkentda oʻtayotgan SHHTga aʼzo davlatlar Hukumat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisi tadbirlari doirasida Belarus Respublikasi Bosh vaziri Sergey Rumas bilan uchrashdi.
Suhbat chogʻida Oʻzbekiston – Belarus munosabatlarida yuqori surʼatlar kuzatilayotgani, oʻzaro manfaatli va teng sheriklik asosidagi hamkorlik rivojlanib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Belarusga va hamkor mamlakat yetakchisi Aleksandr Lukashenkoning mamlakatimizga tashrifi hamkorlikni sifat jihatidan yangi darajaga olib chiqib, uni aniq mazmun bilan boyitgani taʼkidlandi.
Hukumat rahbarlari muloqot chogʻida oliy darajadagi tashriflarda savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, ilmiy-texnik, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda imzolangan bitimlarni oʻz vaqtida amalga oshirish masalalarini muhokama qildilar.

Глава правительства Узбекистана встретился с Премьер-министром Беларуси
Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов в рамках мероприятий проводимого в Ташкенте заседания Совета глав правительств стран Шанхайской организации сотрудничества встретился с Премьер-министром Республики Беларусь Сергеем Румасом.
В ходе беседы с удовлетворением отмечены высокие темпы развития узбекско-белорусских отношений на основе взаимно заинтересованного и равноправного партнерства.
Отмечалось, что визиты Президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в Беларусь и Президента Беларуси Александра Лукашенко в нашу страну вывели сотрудничество на качественно новый уровень и обогатили новым содержанием.
В ходе диалога главы правительств обсудили вопросы своевременной реализации подписанных на высшем уровне соглашений в торгово-экономической, инвестиционной, научно-технической, культурно-гуманитарной и других сферах.