Toshkentda ilk bor ItConf.Asia forumi boʻlib oʻtadi
Joriy yilning 16-noyabr kuni poytaxtimizdagi Yoshlar ijod saroyida axborot texnologiyalari biznesi va yuqori texnologiyali tarmoqlarda tadbirkorlik madaniyatini rivojlantirishga bagʻishlangan ItConf.Asia xalqaro forumi boʻlib oʻtadi.
Tadbirda dunyoning 15 mamlakatidan axborot texnologiyalari, tadbirkorlik, startaplarni yaratish va rivojlantirish sohalari boʻyicha 26 nafar mashhur mutaxassis chiqish qiladi. Oʻzbekiston, Qozogʻiston, Rossiya, Xitoy, Janubiy Koreya va AQSHning innovatsion tadbirkorlik boʻyicha nazariyotchi va amaliyotchilari maʼruza va tadqiqotlarini taqdim etadi.
Ular zamonaviy raqamli taʼlim, sunʼiy idrok, internet-tijorat va blokcheyn texnologiyalarini rivojlantirish, marketing sohasida tajriba almashish masalalari boʻyicha oʻz qarashlari bilan boʻlishadi, yangi tashkil etilgan kompaniyalar sarmoyadorlar va investitsiyalar topishda duch keladigan muammolarni tahlil qiladi.
Toshkentdagi ItConf.Asia forumida mahalliy va xorijiy sarmoyadorlar, Oʻzbekistondagi axborot texnologiyalari boʻyicha tadbirkorlar, davlat tashkilotlari, vazirlik va idoralar rahbarlari jam boʻladi.

В Ташкенте впервые пройдет ItСonf.Asia
16 ноября 2019 года во Дворце творчества молодежи в столице состоится первый международный форум ItConf.Asia, посвященный развитию IT-бизнеса и культуры предпринимательства в высокотехнологичных отраслях.
На мероприятии выступят 26 известных специалистов в сфере IT-технологий, предпринимательства, создания и продвижения стартапов из 15 стран. Свои доклады, лекции и исследования представят практики и теоретики в области инновационного предпринимательства из Узбекистана, Казахстана, России, Китая, Южной Кореи и США.
Они расскажут о своем видении современного цифрового образования, развитии искусственного интеллекта, интернет-коммерции и технологии блокчейн, поделятся опытом в сфере маркетинга, проанализируют проблемы, с которыми сталкиваются молодые компании при поиске инвесторов и инвестиций.
ItConf.Asia в Ташкенте позволит собрать на одной площадке местных и зарубежных инвесторов, IT-предпринимателей, руководителей государственных организаций, министерств и ведомств Узбекистана.