Iste’molchilarga eslatma
O‘zR Vazirlar Mahkamasining 15.07.14y.dagi 194-Qarori bilan tasdiqlangan “Ko‘p kvartirali uylarda issiqlik ta’minoti xizmatlari ko‘rsatish qoidalari”ning 13-bandiga muvofiq, xonadonlarni isitish ehtiyojlari uchun issiqlik energiyasini berish davri Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi, viloyatlar va Toshkent shahar hokimliklari tomonidan belgilangan muddatlarda boshlanadi va tamomlanadi. Isitish davri tashqi havoning o‘rtacha sutkalik harorati 8° S dan past bo‘lgan 5 kunlik davr tamom bo‘lgan kundan keyingi kundan boshlanishi, 8° S yuqori bo‘lganda esa tamomlanishi kerak.
Barcha iste’molchilar ulanib bo‘lgandan so‘ng, 6-7kun davomida, o‘rnatilgan toraytiruvchi qurilmalarda issiqlik ta’minoti tizimlarining sinovi olib borilishi lozim.

Памятка потребителям
Согласно пункту 13 Правил оказания услуг теплоснабжения в многоквартирных домах, утвержденных Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан № 194 от 15.07.2014 года, поставщик начинает и заканчивает подачу тепловой энергии для отопительного периода в сроки, которые устанавливают Совет Министров Республики Каракалпакстан, хокимияты областей и города Ташкента.
Отопительный период должен начаться, если более 5 суток подряд среднесуточная температура наружного воздуха ниже 80 С, а закончиться — если среднесуточная температура держится более пяти дней выше 80 С.
В течение 6-7 дней после подключения всех потребителей должны быть произведены тестирования системы теплоснабжения.