Koreya Respublikasi Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
Vazirlar joriy yil 18-21-aprel kunlari Prezident Mun Chje Inning O‘zbekistonga davlat tashrifi va Prezident Shavkat Mirziyoyev bilan muzokaralari doirasida erishilgan ko‘p qirrali kelishuvlarni bajarishning borishini ko‘rib chiqdilar.
Siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning o‘suvchan ahamiyati mamnuniyat bilan qayd etildi. 2019-yilning birinchi yarmida savdo aylanmasi hajmi 1,8 mlrd. AQSh dollarini tashkil qilib, bu o‘tgan yilning ayni shu ko‘rsatgichidan 75% foizga ko‘proq.
Uchrashuvda qo‘shma investitsiya hamda ijtimoiy ahamiyatga ega loyihalarni amalga oshirishni davom ettirish mexanizmlari, “elektron hukumat”ni joriy etish, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, ta’lim, sog‘liqni saqlash va qishloq xo‘jaligi jabhalaridagi hamkorlik istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Tashqi siyosat idoralari rahbarlari tomonlarni qiziqtirgan xalqaro va mintaqaviy masalalar yuzasidan ham fikr almashdilar.

Abdulaziz Kamilov meets with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea
On October 16, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov, who arrived in Nur-Sultan to attend the 12th Cooperation Forum “Republic of Korea – Central Asia”, met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea, Kang Kyung-wha, Uzbekistan MFA reports.
The ministers reviewed the progress of implementation of multifaceted agreements reached on April 18-21 within the framework of the state visit of President Moon Jae-in to Uzbekistan and negotiations with President Shavkat Mirziyoyev.
The parties noted with satisfaction the dynamic nature of bilateral relations in political, trade-economic, investment, cultural-humanitarian and other fields. In the first half of 2019, the trade turnover reached 1.8 billion USD, which is 75% higher than the same period last year.
Mechanisms for further implementation of joint investment, as well as socially significant projects, prospects for cooperation in implementation of “electronic government”, information-communication technologies, education, health and agriculture were considered at the meeting.