Koreya Respublikasi Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuv
Vazirlar joriy yil 18-21-aprel kunlari Prezident Mun Chje Inning O‘zbekistonga davlat tashrifi va Prezident Shavkat Mirziyoyev bilan muzokaralari doirasida erishilgan ko‘p qirrali kelishuvlarni bajarishning borishini ko‘rib chiqdilar.
Siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning o‘suvchan ahamiyati mamnuniyat bilan qayd etildi. 2019-yilning birinchi yarmida savdo aylanmasi hajmi 1,8 mlrd. AQSh dollarini tashkil qilib, bu o‘tgan yilning ayni shu ko‘rsatgichidan 75% foizga ko‘proq.
Uchrashuvda qo‘shma investitsiya hamda ijtimoiy ahamiyatga ega loyihalarni amalga oshirishni davom ettirish mexanizmlari, “elektron hukumat”ni joriy etish, axborot-kommunikatsiya texnologiyalari, ta’lim, sog‘liqni saqlash va qishloq xo‘jaligi jabhalaridagi hamkorlik istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Tashqi siyosat idoralari rahbarlari tomonlarni qiziqtirgan xalqaro va mintaqaviy masalalar yuzasidan ham fikr almashdilar.

Встреча с Министром иностранных дел Республики Корея
16 октября 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в г.Нур-Султан для участия в 12-м Форуме по сотрудничеству «Республика Корея – Центральная Азия», встретился с Министром иностранных дел Республики Корея Кан Гён Хва.
Министры провели обзор хода исполнения многоплановых договоренностей, достигнутых 18-21 апреля текущего года в рамках государственного визита Президента Мун Чжэ Ина в Узбекистан и переговоров с Президентом Шавкатом Мирзиёевым.
Стороны с удовлетворением констатировали динамичный характер двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах. В первой половине 2019 года объём товарооборота достиг 1,8 млрд. долл. США, что на 75% выше показателя аналогичного периода прошлого года.
На встрече рассмотрены механизмы дальнейшей реализации совместных инвестиционных, а также социально значимых проектов, перспективы сотрудничества в области внедрения «электронного правительства», информационно-коммуникационных технологий, образования, здравоохранения и сельского хозяйства.
Главы внешнеполитических ведомств также обменялись мнениями по международным и региональным вопросам, представляющим взаимный интерес.