Buyuk Britaniya Elchisi bilan uchrashuv
2019-yil 14-oktyabr kuni Senatda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Raisining birinchi o‘rinbosari Sodiq Safoyevning Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligining O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Timoti Torlot bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Oksford universiteti bilan ilmiy tadqiqotlarning ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi. Shu o‘rinda amaliy loyihalarni ro‘yobga chiqarish, shu jumladan Oksford islom tadqiqotlari markazida o‘qituvchi va talabalarning malakasini oshirish imkoniyatlari bo‘yicha fikr almashildi.
Shuningdek, tomonlar O‘zbekiston moliya bozorini barqaror rivojlantirish maqsadida Britaniya tashkilotlari va kompaniyalari bilan hamkorlikni mustahkamlash masalalarini ham ko‘rib chiqdilar.

Встреча с Послом Великобритании
14 октября 2019 года состоялась встреча первого заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан Содика Сафоева с Чрезвычайным и Полномочным Послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Узбекистан Тимоти Торлотом.
В ходе встречи обсуждены вопросы по налаживанию сотрудничества с Оксфордским университетом по приоритетным направлениям научных исследований. В этом контексте состоялся обмен мнениями по реализации конкретных проектов, включая стажировки преподавателей и студентов в Оксфордском центре исламских исследований.
Стороны обсудили также вопросы углубления сотрудничества с британскими организациями и компаниями в целях динамичного развития финансового рынка Узбекистана.