Humoyun va Sanjar g‘olib bo‘ldi
Qarshi shahrida erkaklar o‘rtasida tennis bo‘yicha "Fyuchers" turnirining hal qiluvchi o‘yinida iqtidorli tennischimiz Humoyun Sultonov qozog‘istonlik Beibit Jukaevga qarshi kortga chiqdi.
O‘zbekiston Jismoniy tarbiya va sport vazirligi, Milliy olimpiya qo‘mitasi, Xalqaro tennis federatsiyasi va mamlakatimiz tennis federatsiyasi tomonidan tashkil etilgan ushbu musobaqada vakillarimizdan tashqari, Rossiya, Belarus, Qozog‘iston, Gruziya, Ukraina kabi davlatlardan kelgan tennischilar o‘zaro kuch sinashdi.
Musobaqaning yakkalik bahslarida mamlakatimiz sharafini munosib himoya qilgan Humoyun Sultonov dastlab belaruslik Aleksandr Lianenkani ikkinchi davrada, yosh tennischimiz Olimjon Nabiev chorak finalda qozog‘istonlik Timur Xabibulinni va yarim finalda rus tennischisi Aleksander Igoshinni mag‘lubiyatga uchratib finalga yo‘l oldi.
So‘nggi hal qiluvchi uchrashuvda Humoyun qozog‘istonlik Beibit Jukaevga qarshi kortga chiqdi va 6:2, 6:1 hisobida zafar quchdi. Unga bu g‘alaba musobaqa bosh sovrinini taqdim etdi.
Musobaqaning juftlik bahslarida hamyurtimiz Sanjar Fayziev va qozog‘istonlik Timur Xabibulin g‘alabaga erishdi. Ular bosh sovrin uchun o‘tgan o‘yinda Humoyun Sultonov hamda rossiyalik Anton Chexov tandemini 7:6, 6:4 hisobida mag‘lub etdi.
Shu tariqa Qarshi shahrida o‘tgan musobaqani muvaffaqiyatli yakunlagan tennischilarimiz endi, shu hafta davomida Buxoro shahridagi “Dilkusho” tennis majmuasida o‘tadigan “Fyuchers” turkumiga kiruvchi turnirga yo‘l oladi.

Хумоюн и Санжар – победители турнира
На состоявшейся в Карши решающей встрече теннисного турнира серии "Фьючерс" среди мужчин наш талантливый теннисист Хумоюн Султанов вышел на корт против Бейбита Жукаева из Казахстана.
На соревновании, организованном Министерством физической культуры и спорта Узбекистана, Национальным олимпийским комитетом, Международной федерацией тенниса и Федерацией тенниса Узбекистана, за первенство боролись спортсмены нашей страны, а также России, Беларуси, Казахстана, Грузии и Украины.
В одиночных играх наш соотечественник Хумоюн Султанов, достойно защищавший честь страны, во втором туре одержал победу над представителем Беларуси Александром Леоненко, а Олимжон Набиев в четвертьфинале победил представителя Казахстана Тимура Хабибулина, в полуфинале одержал верх над российским теннисистом Александром Игошиным и получил путевку в финал.
На последней, решающей встрече Хумоюн выступил против казахстанца Бейбита Жукаева и победил со счетом 6:2, 6:1. Эта победа принесла ему главный приз соревнования.
Победителями парных встреч стали наш земляк Санжар Файзиев в паре с казахстанцем Тимуром Хабибулиным. В борьбе за главный приз при счете 7:6, 6:4 этот дуэт победил тандем Хумоюна Султанова и россиянина Антона Чехова.
Таким образом, наши теннисисты, успешно завершившие соревнования в Карши, примут участие в турнире серии "Фьючерс", который пройдет в течение этой недели в теннисном комплексе "Дилкушо" города Бухары.