Sumitimo Mitsui Banking Corporation (SMBC) rahbari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2019-yilning 3-oktabr kuni Yaponiya poytaxti Tokio shahrida O‘zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri Shuhrat Sodiqov, Yaponiyaning Sumitimo Mitsui Banking Corporation (SMBC) kompaniyasi rahbari Nobuyuki Kavabata bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvdan asosiy maqsad Yaponiyaning yirik kompaniyalari bilan yangi investitsiya loyihalarini muhokama qilish va hamkorlik ishlarini yanada kengaytirishga qaratilgan.
Tomonlar axborot texnologiyalari sohasida Oʻzbekiston va Yaponiya oʻrtasida hamkorlikni rivojlantirish boʻyicha ulkan salohiyat mavjudligi hamda bu borada barcha saʼy-harakatlarni safarbar etishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

Состоялась встреча с руководителем Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC)
3 октября 2019 года в столице Японии городе Токио состоялась встреча министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан Шухрата Садикова с главой японской компании Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC) Нобуюки Кавабата.
Основная цель встречи – обсуждение новых инвестиционных проектов с крупными японскими компаниями и расширение сотрудничества.
Стороны выразили готовность мобилизовать все усилия по развитию сотрудничества между Узбекистаном и Японией в сфере информационных технологий.
По итогам встречи была достигнута договоренность о проведении соответствующей работы по сотрудничеству.
Визит министра по развитию информационных технологий и коммуникаций в Японию продлится до 5 октября 2019 года.