USAIDning O‘zbekistondagi sud-huquq islohoti dasturi bo‘yicha tadbirlar
Joriy yilning 23-27-sentabr kunlari USAIDning O‘zbekistondagi sud-huquq islohoti dasturi doirasida Agentlik rahbar va mutasaddi xodimlari hamda soha bilan bevosita bog‘langan boshqa tashkilot vakillari uchun seminar-trening o‘tkazilmoqda.
Seminarda Yevropaning bir qator nufuzli tashkilotlarida faoliyat yuritgan Sloveniyalik intellektual mulk sohasi bo‘yicha malakali ekpert – professor doktor Boyan Pretnar xorijiy intellektual mulk idoralari faoliyati, sohadagi qonunchilik asoslari, mualliflik huquqi va unda jamoat tashkilotlarining o‘rni, shuningdek intellektual mulk sohasini rivojlantirish bo‘yicha ma’ruzalari bilan qatnashmoqda.

Мероприятия по реализации Программы USAID по судебно-правовой реформе в Узбекистане
23-27 сентября текущего года в рамках Программы USAID по судебной реформе в Узбекистане проводится обучающий семинар для руководителей и должностных лиц Агентства, а также других организаций, непосредственно занимающихся правовой охраной интеллектуальной собственности.
На семинаре д-р Боян Претнар, словенский эксперт по интеллектуальной собственности принимает участие на тренинге с докладами о деятельности зарубежных органов интеллектуальной собственности, законодательной базе в этой области, авторском праве и роли общественных организаций в развитии интеллектуальной собственности.