Davlat soliq qo‘mitasi IT-texnologiyalari bo‘yicha eng so‘nggi loyihalarini taqdim etmoqda
Bugungi kunda Davlat soliq qo‘mitasi tomonidan ICTWEEK UZBEKISTAN-2019 ko‘rgazmasida xalqaro jamoatchilikka taqdim etishni rejalashtirgan soliq ma’muriyatchiligining biznes jarayonlarini qayta rejalashtirishni hisobga olgan holda, yangi axborot tizimlarini yaratish, shuningdek, soliq organlarining mavjud axborot tizimlarini takomillashtirish bo‘yicha qator loyihalar amalga oshirilmoqda.
Xususan, tadbirkorlik sub’ektlari uchun elektron hisobvaraq-faktura tizimi, onlayn nazorat-kassa mashinalaridan foydalanish, rasmiy veb-saytning yangi versiyasi, “SOLIQ” mobil ilovasi soliq organlarining elektron xizmatlaridan, shu jumladan, soliq to‘lovchilarning shaxsiy kabineti orqali foydalanishga imkon beradigan loyihalar taqdimoti o‘tkaziladi.
AKT haftaligi doirasida Davlat soliq qo‘mitasi onlayn nazorat-kassa mashinasi orqali beriladigan xarid cheki asosida qimmatbaho sovg‘alarni o‘z ichiga olgan yutuqli o‘yinlarni tashkil etadi. Ushbu yutuqli o‘yinda “SOLIQ” mobil ilovasi yordamida ishtirok etish mumkin. 25 sentyabrdan o‘z ishini boshlagan ICTEXPO-2019 ko‘rgazmasiga tashrif buyurib, ushbu yutuqli o‘yinlar ishtirokchisiga aylaning va 27 sentyabrь kuni o‘tkaziladigan yutuqlarni topshirish marosimining baxtli egasi bo‘ling!
Yutuqli o‘yinda ishtirok etish tartibi:
Davlat soliq qo‘mitasi uchun ajratilgan ko‘rgazma joyidan yutuqli o‘yinda ishtirok etish uchun namuna chekini olish talab etiladi.
Ushbu chekni yutuqli o‘yinda ishtirok etish uchun ro‘yxatdan o‘tkazish zarur. Bunda Google Play dasturi orqali my-soliq ilovasini yuklab olib, mobil telefoningizga o‘rnating va ilova orqali namuna chekidagi QR-kodni skaner qiling. Shundan so‘ng F.I.Sh. va telefon raqamingizni kiritish orqali SMS shaklida yuborilgan tasdiqlovchi kodni mobil ilova orqali jo‘nating va sovg‘aga ega bo‘ling.

Государственный налоговый комитет представляет новые проекты в области IT-технологий
Государственный налоговый комитет ежегодно принимает активное участие в Неделе информационно-коммуникационных технологий ICTWEEK UZBEKISTAN, где презентует свои достижения в сфере внедрения IT-технологии в налоговое администрирование.
Государственный налоговый комитет в настоящее время реализует целый ряд проектов по созданию новых информационных систем, а также усовершенствованию действующего комплекса информационных систем налоговых органов на систематизированной основе с учетом реинжиниринга бизнес-процессов налогового администрирования, которые планирует представить международной общественности на ICTWEEK UZBEKISTAN 2019.
В этом ряду необходимо отметить такие проекты как системы оформления электронных счетов-фактур хозяйствующими субъектами, применения онлайн контрольно-кассовых машин, а также новую версию официального веб-сайта, мобильное приложение «SOLIQ» позволяющее пользоваться электронными услугами налоговых органов в том числе через персональный кабинет налогоплательщика.
В рамках недели ИКТ Государственный налоговый комитет организует розыгрыш ценных призов по кассовым чекам онлайн ККМ. В этом розыгрыше можно участвовать с помощью мобильного приложения «SOLIQ». Желающие приглашаются для участия в этом розыгрыше, который проводится с 25 сентября на выставке ICTEXPO 2019, вручение призов состоится там же 27 сентября.