O‘zbekiston Respublikasi hukumat delegatsiyasini BAA Bosh vazirining o‘rinbosari va Prezident ishlari bo‘yicha vaziri shayx Mansur al- Naxayan qabul qildi
2019-09-26 | Iqtisodiyot
23-sentabr kuni O‘zbekiston Respublikasi hukumat delegatsiyasini BAA Bosh vazirining o‘rinbosari va Prezident ishlari bo‘yicha vaziri shayx Mansur al- Naxayan qabul qildi.
Muloqot chog‘ida investitsion hamkorlikning joriy xolati, ikki tomonloma ishlab chiqishni talab etadigan mavjud savollar hamda erishilgan kelishuvlarni kelgusida amalga oshirish algoritmlari muxokama qilindi.
Umumiy muammolar va vazifalarni tezda hal qilish va qo‘shma tashabbuslarni amalga oshirishda faol oldinga yurish imkonini beradigan o‘zaro hamkorlikning hozirgi sur’atini saqlashga alohida e’tibor qaratildi.
Shu sababli muzokara yakunlari bo‘yicha kelgusida yanada barqaror hamkorlikni ta’minlovchi qo‘shimcha choralar va mexanizmlar ishlab chiqildi.

Правительственную делегацию Республики Узбекистан принял заместитель Премьер-министра и министр по делам Президента шейх Мансур аль-Нахайан
23 сентября правительственную делегацию Республики Узбекистан принял заместитель Премьер-министра и министр по делам Президента ОАЭ шейх Мансур аль-Нахайан.
В ходе диалога было обсуждено текущее состояние инвестиционного сотрудничества, имеющиеся вопросы, требующие проработки в двустороннем формате и алгоритмы дальнейших действий по реализации имеющихся договоренностей.
Особое внимание было уделено сохранению текущего темпа взаимодействия, позволяющего оперативно решать общие вопросы и задачи и активно продвигаться в реализации совместных инициатив.
В этой связи, по итогам переговоров были разработаны дополнительные меры и механизмы, обеспечивающие дальнейшее устойчивое партнерство.