Qozog‘iston Tashqi ishlar vaziriga maktub yo‘llandi
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Muxtar Tleuberdini Qozog‘iston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri etib tayinlangani munosabati bilan tabrikladi.
“O‘zbekiston Respublikasi va Qozog‘iston Respublikasi o‘rtasida kuzatilayotgan do‘stona va yaxshi qo‘shnichilik munosabatlarining faol rivoji, o‘zaro ishonch, hurmat va qo‘llab-quvvatlashning sifat jihatdan yangi muhitini ulkan mamnuniyat bilan qayd etaman, - deyiladi maktubda. – Aminmanki, umumiy sa’y-harakatlarimiz bilan tomonlarni qiziqtirgan barcha yo‘nalishlarda O‘zbekiston-Qozog‘iston strategik sherikchiligini izchil kengaytirishga qulay sharoit yaratish bo‘yicha ishlarni davom ettiramiz”.
O‘zbekiston TIV rahbari Muxtar Tleuberdiga mustahkam sog‘lik, oilaviy farovonlik va mas’uliyatli davlat faoliyatida muvaffaqiyat, birodar qozoq xalqiga esa tinchlik va taraqqiyot tiladi.

Послание Министру иностранных дел Казахстана
Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов поздравил Мухтара Тлеуберди по случаю назначения его на пост Министра иностранных дел Республики Казахстан.
«С большим удовлетворением отмечаю наблюдаемое динамичное развитие дружественных и добрососедских отношений между Республикой Узбекистан и Республикой Казахстан, качественно новую атмосферу взаимного доверия, уважения и поддержки, – говорится в послании. – Уверен, что совместными усилиями мы продолжим работу по созданию благоприятных условий для последовательного наращивания узбекско-казахстанского стратегического партнерства по всем направлениям, представляющим обоюдный интерес».
Глава МИД Узбекистана пожелал Мухтару Тлеуберди крепкого здоровья, семейного благополучия и успехов в ответственной государственной деятельности, а братскому казахскому народу - мира и процветания.