2019-09-20 | Texnologiyalar
27-sentabr kuni Toshkent shahrida O'zbekiston AKT haftaligi "ICTWEEK UZBEKISTAN 2019" doirasida "Open Data Tashkent 2019" ochiq ma'lumotlar konferensiyasi bo’lib o’tadi.
Konferensiyada quyidagi xalqaro ekspertlar qatnashishi ko’zda tutilgan:
• YXHTning O'zbekistondagi loyihalari koordinatori maslahatchilari Azimiddin Raxmatov va Katerina Oniliogvu;
• Jahon banki maslahatchilari Endryu Stott, Vlad Manoyl va Stela Lyuka.
Anjuman O'zbekistonda ochiq ma'lumotlarni rivojlantirish, portallar faoliyatida muvaffaqiyatli xalqaro tajribani o'rganish va ushbu sohadagi eng yaxshi amaliy bilimlarni o'zaro almashinuviga bag'ishlanadi.
Tadbirni o'tkazishdan ko'zlangan asosiy maqsad O'zbekiston Respublikasida ochiq ma'lumotlarni yanada rivojlantirish bo'yicha mamlakat rahbariyati tomonidan qo'yilgan vazifalarni o'z vaqtida va sifatli bajarishdan iborat.
Konferensiya O'zbekiston Respublikasi Davlat statistika qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi loyihalarni boshqarish bo'yicha milliy agentlik tomonidan YXHTning O'zbekistondagi loyihalari koordinatori, Jahon banki, O'zbekiston Respublikasi Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi va IT Park bilan birgalikda tashkil etilmoqda.

В рамках Недели ИКТ Узбекистана «ICTWEEK UZBEKISTAN 2019» состоится конференция по открытым данным «Open Data Tashkent 2019»
2019-09-20 | Технологии
27 сентября 2019 года в городе Ташкент пройдет конференция открытых данных "Open Data Tashkent 2019", организованная в рамках ICTWEEK UZBEKISTAN 2019.
На мероприятии примут участие международные эксперты по открытым данным:
Конференция будет посвящена вопросам развития открытых данных в Узбекистане, изучению успешного международного опыта функционирования порталов и обмену наилучшими практическими знаниями в данной области.
Главной целью проведения конференции является своевременное и качественное исполнение задач, поставленных руководством страны по дальнейшему развитию открытых данных в Республике Узбекистан.
Конференция организуется Государственным комитетом Республики Узбекистан по статистике и Национальным агентством проектного управления при Президенте Республики Узбекистан совместно с Координатором проектов ОБСЕ в Узбекистане, Всемирным банком, Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан, а также IT Park.