Hindiston elchixonasi delegatsiyasi bilan uchrashuv o‘tkazildi
Shu yilning 13-sentabr kuni O'zbekiston Respublikasi Davlat statistika qo'mitasida bo'lib o'tgan yig'ilishda O'zbekiston Respublikasi va Hindiston Respublikasi o'rtasidagi ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda Elchixonaning ikkinchi kotibi janob P.K.Agraval so‘z yuritdi. Tomonlar ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirishning hozirgi holati yuzasidan fikr almashdi, o'zaro savdo va xizmat ko'rsatish hajmlarini muhokama qildi.
Davlatlar o'rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida Davlat statistika qo'mitasi bilan axborot almashish to'g'risida kelishuvlarga erishildi.
Uchrashuvdan so'ng janob Agraval Davlat statistika qo'mitasi rahbariyatiga uchrashuvni tashkil etgani uchun minnatdorchilik bildirdi.

Состоялась встреча с делегацией посольства Индии
Обсуждение вопросов развития двухстороннего сотрудничества между Республикой Узбекистан и Республикой Индией стали предметом обсуждения на встрече, которая состоялась 13 сентября в Государственном комитете Республики Узбекистан по статистике.
Дипломатическую миссию возглавил второй секретарь Посольства г-н П.К.Агравал. Стороны обменялись мнениями по текущей ситуации развития двухсторонних отношений, обсудили объемы взаимной торговли и услуг.
С целью дальнейшего укрепления партнерства между государствами, достигнуты договоренности по обмену данными с Госкомстатом.
По итогам встречи г-н Агравал поблагодарил руководство Госкомстата за организацию встречи, и выразил надежду на укрепление сотрудничества между Республикой Индией и Республикой Узбекистан.