Hindiston elchixonasi delegatsiyasi bilan uchrashuv o‘tkazildi
Shu yilning 13-sentabr kuni O'zbekiston Respublikasi Davlat statistika qo'mitasida bo'lib o'tgan yig'ilishda O'zbekiston Respublikasi va Hindiston Respublikasi o'rtasidagi ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilindi.
Tadbirda Elchixonaning ikkinchi kotibi janob P.K.Agraval so‘z yuritdi. Tomonlar ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirishning hozirgi holati yuzasidan fikr almashdi, o'zaro savdo va xizmat ko'rsatish hajmlarini muhokama qildi.
Davlatlar o'rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash maqsadida Davlat statistika qo'mitasi bilan axborot almashish to'g'risida kelishuvlarga erishildi.
Uchrashuvdan so'ng janob Agraval Davlat statistika qo'mitasi rahbariyatiga uchrashuvni tashkil etgani uchun minnatdorchilik bildirdi.

A meeting was held with the delegation of the Embassy of India
The development of bilateral cooperation between Uzbekistan and India was the subject of discussion at a meeting held on 13 September at the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Statistics.
The diplomatic mission was led by the second secretary of the Embassy, Mr. P.K. Agraval. The parties exchanged views on the current situation in the development of bilateral relations, discussed the volumes of mutual trade and services.
In order to further strengthen partnership between the states, agreements were reached on the exchange of information with the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Statistics
As a result of the meeting, Mr. Agraval thanked the leadership of the Goskomstat for organizing the meeting, and expressed hope for strengthening cooperation between India and Uzbekistan.