Oʻzbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qoʻmitasi Oʻzbekistonning Qozon shahridagi (Rossiya Federatsiyasi) Bosh konsulligi bilan hamkorlikda “Oʻzbekistonga sayohat qil” promo-tadbirini oʻtkazadi.
2019-yilning 13-sentyabrida boʻlib oʻtadigan tadbir Oʻzbekistonning turistik salohiyatini targʻib qilishga bagʻishlangan. Oʻzbekiston va Tatariston turoperatorlari ishtirokidagi promo-tadbir doirasida Oʻzbekistonning sayyohlik salohiyati taqdimotlari hamda ikki davlat biznes doiralari vakillari ishtirokida B2B uchrashuvlarni oʻtkazish rejalashtirilmoqda.
Turizmni rivojlantirish davlat qoʻmitasi Oʻzbekistonning turistik biznes vakillarini mazkur tadbirlarda faol ishtirok etishga chorlaydi.

Приглашаем представителей туристического бизнеса Узбекистана принять участие в промо-акции в Казани
Государственным комитетом Республики Узбекистан по развитию туризма совместно с Генеральным консульством Узбекистана в Казани намечено проведение промо-мероприятия «Путешествуй в Узбекистан» по продвижению туристического потенциала Узбекистана, которое состоится в г.Казань 13 сентября 2019г.
В рамках мероприятия,  с участием туроператоров Узбекистана и Татарстана, запланировано проведение презентаций туристического потенциала Узбекистана, а также В2В встречи между представителями бизнес кругов.
Государственный комитет по развитию туризма приглашает представителей турбизнеса Узбекистана принять активное участие в запланированных мероприятиях.