Elektron hukumatni joriy etish uchun xorij tajribasi oʻrganilmoqda
Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligi huzuridagi Davlat xizmatlari agentligi direktori oʻrinbosari N.Muhammadiyev boshchiligidagi Oʻzbekiston delegatsiyasi Estoniya e-hukumat Akademiyasiga tashrif buyurdi.
Maqsad – elektron hukumatni joriy etish jarayonida axborot kommunikatsiya texnologiyalarini qoʻllash, davlat xizmatlarini takomillashtirish va mazkur sohada Estoniyaning ilgʻor tajribasi bilan almashinish.
Oʻz oʻrnida, delegatsiya rahbari tomonidan yurtimizda aholiga davlat xizmatlari koʻrsatishning milliy tizimi, oʻtgan qisqa davr mobaynida erishilgan yutuqlar, sohani rivojlantirish yoʻlidagi istiqbolli rejalar haqida taqdimot qilindi.
Ilgʻor xorijiy tajribani oʻrganish — davlat xizmatlari sohasini takomillashtirish jarayonining muhim qismi hisoblanadi. Shu bois, Davlat xizmatlari agentligining xodimlari doimiy ravishda oʻz malakalarini oshirish, ushbu jarayonda eng yangi axborot va texnologik yechimlarni joriy etish uchun doimiy izlanishda.

Новый опыт в совместном проекте
В рамках совместного проекта АГУ и Представительства ПРООН в Узбекистане "Совершенствование предоставления государственных услуг и повышения уровня управления в сельских районах Узбекистана" делегация во главе с заместителем Агентства государственных услуг при Министерстве юстиции Республики Узбекистан Н. Мухаммадиевым посетила Академию э-правительства Эстонии.
Целью данной поездки являются знакомство с использованием в стране ИКТ в электронном правительстве, оказанием государственных услуг и обмен опытом в данной сфере.
Н. Мухаммадиев выступил с докладом о национальной системе государственных услуг в Узбекистане, достигнутых за прошедший короткий период успехах и дальнейших планах.
Изучение передового зарубежного опыта является важной составляющей в совершенствовании сферы государственных услуг. Поэтому сотрудники Агентства госуслуг постоянно работают над повышением своей квалификации, внедрением последних информационных и технологических решений в данный процесс.