Eron Elchisi bilan uchrashuv
2019-yilning 29-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov mamlakatimizda diplomatik faoliyatini yakunlayotgan Eron Islom Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Bahman Og‘oroziy Do‘rmoniyni qabul qildi.
Vazir Elchini qutlar ekan, uni O‘zbekistondagi to‘rt yillik missiyasi muvaffaqiyatli yakunlayotganligi bilan tabrikladi hamda uning faoliyati samarali bo‘lgani va O‘zbekiston-Eron munosabatlarini mustahkamlash va kengaytirishga xizmat qilganini qayd etdi. Savdo-iqtisodiy, investitsion aloqalar va madaniy-gumanitar almashinuvlar faollashdi.
Joriy yilning yanvar-iyun oylarida o‘zaro tovar ayirboshlash hajmi 213,8 million AQSh dollarini tashkil etib, 2018-yilning shu davriga nisbatan qariyb 40 foizga oshdi.
O‘z navbatida Elchi O‘zbekistondagi missiyasini muvaffaqiyatli amalga oshirish uchun yaratilgan qulay sharoitlar uchun minnatdorchilik bildirdi.

2019-08-29 | Politics
On August 29, 2019, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran Bahman Agharazi Dormani, who is completing his diplomatic mission to Uzbekistan.
The Minister, welcoming the Ambassador, congratulated him on successful completion of four years of activity in Uzbekistan, which was productive and served to strengthen and expand Uzbekistan – Iran relations. Trade-economic, investment ties and cultural-humanitarian exchanges have intensified.
In January-June 2019, the trade turnover amounted to 213.8 million USD, which is almost 40 percent more than the same period in 2018.
The Ambassador expressed his gratitude for favorable conditions created for successful execution of his mission in Uzbekistan.