2019-08-22 | Siyosat
Suhbat chog‘ida Vazir Elchining muvaffaqiyatli faoliyatini yuqori baholadi va uning ikki tomonlama munosabatlarni yanada rivojlantirish borasidagi sa’y-harakatlari uchun minnatdorchilik bildirdi.
Shuningdek, Abdulaziz Kamilov Fransiya Elchixonasi va shaxsan Violen Biyet de Vilmorning O‘zbekistondagi muhim ijtimoiy ahamiyatga ega loyihalarni amalga oshirishda qo‘llab-quvvatlaganini qayd etdi.
O‘z navbatida, Elchi O‘zbekiston rahbariyati va Tashqi ishlar vazirligiga Fransiya diplomatik missiyasi rahbari sifatidagi faoliyatini amalga oshirishda ko‘rsatgan yordami uchun minnatdorchilik bildirdi.

22 августа 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Французской Республики Виолен Бийет де Вильмор, завершающую свою миссию в нашей стране.
В состоявшейся беседе Министр высоко оценил успешную деятельность Посла и выразил признательность за её усилия по дальнейшему развитию двусторонних отношений.
Абдулазиз Камилов также отметил поддержку Посольством Франции и лично Виолен Бийет де Вильмор реализации важных социально значимых проектов в Узбекистане.
Посол, со своей стороны, поблагодарила руководство Узбекистана и МИД за содействие в осуществлении ею своей деятельности в качестве главы дипломатической миссии Франции.