O‘zbekiston – Malayziya qo‘shma fakulteti magistraturada o‘qish uchun hujjatlarni qabul qilishni boshladi
2019-08-05 | Ta’lim
2019-yilning 1-iyunidan Toshkent moliya institutida “Binary Graduate School” magistatura dasturi uchun hujjatlarni qabul qilish boshlandi. Dastur Malayziyaning “Binary” Boshqaruv va tadbirkorlik universiteti bilan birgalikda tashkil etilgan.
“Binary” universiteti 1984-yilda Malayziyada tashkil etilgan bo‘lib, mamlakatda o‘quv jarayoniga amaliy bilimlarni joriy qilish va talabalarda zamonaviy professional malakani shakllantirish bo‘yicha yetakchi mavqega ega.
O‘zbekistonning Kuala-Lumpur shahridagi Elchixonasi ma’lumotiga ko‘ra, “Binary Graduate School” O‘zbekiston – Malayziya fakulteti o‘quv dasturi 2018-yil 26-noyabrda Malayziyada Toshkent moliya instituti rektori Ulug‘bek Azizov va “Binary” Boshqaruv va tadbirkorlik universiteti rektori Jozef Adaykalam tomonidan imzolangan.
“Biznes boshqaruvi” (Business Administration), “IT menejment” (Information Technology Management) va “Buxgalteriya va moliya” (Accounting & Finance) yo‘nalishlari bo‘yicha Toshkent shahrida o‘qitish 2019-yil oktabr oyidan boshlanadi. Mashg‘ulotlar davomiyligi “Biznes boshqaruvi” va “IT menejment” mutaxassisliklari bo‘yicha 18 oyni, “Buxgalteriya va moliya” yo‘nalishida esa 24 oyni tashkil etadi. O‘quv dasturi yakunida bitiruvchilarga ikki oliy ta’lim muassasasining tegishli diplomlari beriladi.

Узбекско-малазийский совместный факультет начал прием документов для обучения в магистратуре
С 1 июня 2019 года в Ташкентском финансовом институте начался прием документов на магистерскую программу «Binary Graduate School», которая была создана совместно с малазийским Университетом управления и предпринимательства «Binary».
Университет «Binary» был создан в Малайзии в 1984 году и занимает лидирующие позиции в стране по внедрению практических знаний в учебный процесс и выработке современных профессиональных навыков обучающихся студентов.
По информации Посольства Узбекистана в г.Куала-Лумпуре, учебная программа узбекско-малазийского факультета «Binary Graduate School» была подписана ректорами Ташкентского финансового института Улугбеком Азизовым и Университета управления и предпринимательства «Binary» Джозефом Адайкаламом 26 ноября 2018 года в Малайзии.
Обучение в г.Ташкенте начнется с октября 2019 года по направлениям «Бизнес-управление» (Business Administration), «IT менеджмент» (Information Technology Management) и «Бухгалтерия и финансы» (Accounting & Finance). Продолжительность занятий по специальностям «Бизнес-управление» и «IT менеджмент» составит 18 месяцев, а «Бухгалтерия и финансы» – 24. По окончанию обучения выпускникам будут выдаваться соответствующие дипломы двух вузов.